شبکه های اجتماعی

قدرت ذهن و روشهای کنترل ضمیرناخودآگاه

  • 19 مرداد 1398
  • 1476
  • 0

به نام خداوندی که در همین نزدیکی هاست

 

‫ ‫خیلی خوشحال هستم که به این مبحث علاقه ‌مند هستید و از شما متشکرم که وقت گذاشتید و سایت رویاهاتوبساز رو انتخاب و دنبال می کنید.

 

 

قدرت ذهن و روش های کنترل ضمیرناخودآگاه ، ساده اما شگفت‌انگیز برای تغییر افکار و باورها و تحقق آرزوها و اهداف

 

با خواندن این مقاله و استفاده از روش های شگفت انگیز آن زندگی‌تان را به شاهکار تبدیل کنید!

خواندن این مقاله معادل شرکت در یک کارگاه 6 ساعته است.

خواندن این مقاله به تمامی افرادی که جویای موفقیت هستند توصیه می‌شود‪.

با مطالعه این مقاله می‌توانید از قانون جذب و از آخرین دستاوردهای علم اعصاب و روان برای موفقیت خودتان در هر زمینه‌ای استفاده کنید و با ابزاری آشنا شوید که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. این مقاله را بخوانید و آنرا به بهترین دوستانتان هدیه بدهید.

 

«فوق العاده ترین هدیه ای که انسان می‌تواند به دیگری بدهد ،  اینست که به نحوی زندگی او را کمی بهتر کند».  

 

یک لحظه چشمانتان را ببندید و تصور کنید بهترین چیزی که دوست دارید هم‌اکنون داشته باشید

چیست؟

استقلال مالی‪...

زندگی فوق‌العاده‪...

رفاه...

آسایش‪...

خانه رؤیایی‪...

خانواده شاد و دوست داشتنی...

سلامتی و زیبایی‪...

داشتن دوستانی شاد و پر انرژی‪...

اعتماد به نفس فوق‌العاده...

داشتن همسری ایده آل و رؤیایی‪...

شاید تا به حال برای رسیدن به رؤیایی که در سر دارید تلاش زیادی کرده باشید ولی نتیجه دلخواهتان را کسب نکریده اید و فکر می‌کنید که همه چیز گیر کرده و مانعی سر راه شما برای رسیدن به خواسته‌تان وجود دارد.

نگران نباشید چون شما تنها نیستید! افراد زیادی همانند شما هستند که می‌خواهند به آرزوهایشان برسند ولی روش رسیدن به آن را نمی‌دانند و نمی‌دانند که چگونه می‌توانند این مانع را برطرف کنند.

رؤیای شما هرچه که هست فرقی نمی‌کند ولی اگر واقعیت زندگی شما با آنچه می‌خواهید متفاوت است پس این مقاله را تا انتها بخوانید و از راهکارهای ارزشمند آن بهره ببرید!

شما بعد از خواندن این مقاله درمی‌یابید:

ذهن و مغز انسان چطور کار می‌کند؟

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه کنترل چه کارهایی را بر عهده دارند؟

چرا نقش ضمیر ناخودآگاه در زندگی ما بسیار مهم است؟

چطور از ضمیر ناخودآگاه به نفع خودمان استفاده کنیم و زندگی بهتری بسازیم؟

چرا عده‌ای از افراد برای رسیدن به خواسته‌هایشان در حال تلاش بیهوده هستند؟

چگونه با روشی اساسی‌تر به اهداف خود برسیم؟

تلقین‌ها چطور کار می‌کنند و تلقین‌های خوب چطور بر زندگی ما تأثیر می‌گذارند؟

چطور با قدرت تلقین ،پول بیشتر ،روابط بهتر و زندگی شادتر داشته باشیم؟

 

عالم درون مغز انسان

 

مغز انسان ،پیچیده‌ترین و قدرتمندترین دستگاه در جهان هستی است .مغز شما ،شبکه‌ای به طول صد و پنجاه هزار کیلومتر رگ و صد و پنجاه میلیارد نورون یا سلول عصبی دارد. این نورون‌ها ظرفیت ده کوادریلیون (معادل 1015) عمل در هر ثانیه را دارند! این سطح قدرت و ظرفیتی است که هر روز در اختیارتان قرار گرفته است .به عبارت دیگر ،توانمندی شما برای رسیدن به چیزی که می‌خواهید نامحدود است.

مغز از لایه‌های مختلفی تشکیل شده که هر یک از آن‌ها به دورانی متفاوت از تکامل انسان برمی‌گردد. چیزی که مهم است اینست که عملکردها و جنبه‌های متعدد ،همه در دو قسمت بزرگ‌تر و اساسی‌تر مغز قرار می‌گیرند.

این دو قسمت عبارتند از:

 

‫1- ذهن هوشیار یا ضمیر خودآگاه

‫2- ذهن نیمه هوشیار یا ضمیر ناخودآگاه.

برای درک ضمیر ناخودآگاه و قدرت بالقوه آن ،در ابتدا باید ضمیر خودآگاه را شناخت و سپس تفاوت آن با ناخودآگاه را فهمید .وقتی که با عملکرد این دو بخش آشنا شوید می‌توانید پی ببرید که چرا عده‌ای از افراد برای رسیدن به خواسته‌هایشان در حال تلاش بیهوده هستند و همچنین می‌فهمید که چگونه می‌توانید از این تلاش‌های واهی رها شوید و با روشی اساسی‌تر به اهداف خودتان برسید.  

 

ضمیر خودآگاه و عملکرد آن

 

ضمیر خودآگاه ،همان ذهنی است که هنگام فکر کردن با آن سروکار دارید .هنگامی که مطلب جدیدی یاد می‌گیرید ،ضمیر خودآگاه شما فعال است .این ضمیر قدرت این را دارد که اطلاعات دریافتی را قبول یا رد کند .قدرت انتخاب افکار را دارد و می‌تواند احساسات را تحلیل کند ،اما بر روی باورهایتان قدرت کمی دارد.

وظایف ضمیر خودآگاه به‌طور خلاصه عبارتند از:

‫‪1 ) فکرکردن اراده

‫‪2 ) تجزیه و تحلیل

3 ) اراده و تصمیم‌گیری

4 ) تصور و خیال‌پردازی

5 ) به حافظه سپردن و یادگیری

 

اعمال و شعور ضمیر خودآگاه ما از مغز سرچشمه می‌گیرند .اندیشه شما توسط مغز یعنی همان عضویکه خودآگاهی از آنجا متجلی می‌شود ،آشکار می‌گردد .وقتی ضمیر خودآگاه شما اندیشه‌ای را می‌پذیرد، آن اندیشه به مغز شما منتقل می‌گردد و در آن تجلی می‌یابد . در حقیقت شما با مغز خودآگاه خودتان فکر می‌کنید و آن را در درون خودتان به ضمیر ناخودآگاه می‌سپارید. ضمیر خودآگاه به کمک حواس پنج‌گانه ،جهان پیرامون را شناسایی می‌کند و هر چیزی را به همان‌گونه که واقعا دیده می‌شود می‌بیند و اطلاعات خود را به ضمیر ناخودآگاه منتقل می‌کند .وقتی ذهن خودآگاه مملو از ترس ، نگرانی و … باشد ، این حالت در ضمیر ناخودآگاه نیز نفوذ می‌کند و انسان را به سمت ترس و نگرانی می‌برد .اما اگر ضمیر خودآگاه دارای افکار مثبت باشد روی ضمیر ناخودآگاه اثر گذاشته و انسان را به سوی موفقیت سوق می‌دهد.

 

ضمیر ناخودآگاه ، مرکز اصلی قدرت

 

همان‌طور که گفته شد ضمیر ناخودآگاه 90 درصد از فعالیت ذهن ما را به خود اختصاص می‌دهد .تقریبا اکثر کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید ،بدون فکر کردن است و ضمیر ناخودآگاه به شما کمک می‌کند تا آن کارها را انجام دهید .ضمیر ناخودآگاه ، ضربان قلب ، گردش خون و … را تحت کنترل دارد و تمام وظایف شما را کنترل کرده ، هرگز نمی‌خوابد و استراحت نمی‌کند.

به عنوان مثال ،وقتی می‌خواهید راه بروید شما فکر نمی‌کنید که چگونه یک قدم بردارید.

فکر نمی کنید که اول باید پای راست را بگذارید بعد پای چپ و یا اینکه فکر نمی کنید که باید کدام ماهیچه پایتان را منقبض کنید.

شما یک بار وقتی بچه بودید این کار را یاد گرفته‌اید و آن را در ضمیر ناخودآگاهتان ضبط کردید و بعد از آن ضمیر ناخودآگاهتان تمام کارها را خودش انجام داده است.

 

وظایف ضمیر ناخودآگاه به‌طور خلاصه

 

اولین وظیفه‪ :زنده نگه‌داشتن ما

شاید بتوان گفت که مهمترین وظیفه ضمیر ناخودآگاه حفظ جان ماست که به طور خلاصه عبارتند از:

•کنترل‌های فیزیکی

•کنترل فشار خون ، ضربان قلب ، ترمیم زخم‌ها و بیماری‌ها و...

•کنترل‌های روانی

•ترس از تاریکی ، ارتفاع ، جنگل مخوف ، دادن شجاعت برای عبور از یک بحران و...

 

دومین وظیفه‪ : بایگانی خاطرات ،باورها و تجربه‌ها و عادات در این مورد در قسمت های بعدی بیشتر توضیح خواهم داد.

 

سومین وظیفه‪:نگه‌داشتن انسان در وضعیت امن و شرایط موجود

به مثال های زیر دقت کنید:

•فرزندان کارمندان دوباره کارمند می‌شوند.

•فرزندان نظامیان دوباره نظامی می‌شوند.

•فرزندان پزشکان دوباره پزشک می‌شوند.

•فرزندان کارآفرینان دوباره کارآفرین می‌شوند.

•ترس از شروع یک کار جدید

•ترس از سرمایه‌گذاری و...

•مقاومت در برابر هر نوع تغیر ،آموزش ،کاهش وزن و...

 

تفاوت‌های خودآگاه و ناخودآگاه

 

شاید تاکنون بارها از زبان دانشمندان شنیده باشید که افراد تنها از 10 درصد ذهن خودآگاه خود استفاده می‌نمایند .باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ‌تر و نیرومندتر عمل می‌کند و در حدود 90 درصد دیگر از واکنش‌های ذهنی ما را تحت کنترل ضمیر ناخودآگاه است .شاید بتوان گفت که مسئولیت بخش عظیمی از وقایع زندگی به عهده ضمیر ناخودآگاه است.

همچنین توان پردازش ضمیر خودآگاه در حدود 2000 بیت اطلاعات در ثانیه است در حالی که ضمیر ناخودآگاه می‌تواند در حدود چهارصد میلیارد بیت  اطلاعات را در ثانیه پردازش کند.

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه با هم در تضاد کاری هستند ، به این معنی که اگر ضمیر خودآگاه در حال کارباشد ، ضمیر ناخودآگاه نمی‌تواند در حال کار باشد و اگر ضمیر ناخودآگاه در حال کار باشد ، حتما ضمیر خودآگاه در حال استراحت است .ضمیر خودآگاه فقط هنگام بیداری فعال است و اعمال ارادی انسان را کنترل می‌کند .در صورتی که ضمیر ناخودآگاه از چهار مـاه قـبـل از تـولد فعـال بوده و کلیـه اعمال غیر ارادی انسان تحت کنترل اوست.

ضمیر ناخودآگاه همانند یک کامپیوتر عمل می‌کند که باید برنامه‌ریزی شده و  اطلاعات مورد نیاز به آن وارد شود تا بر اساس آن کارش را انجام دهد .همان‌طور که گفته شد ضمیر ناخودآگاه با تمام نیرو و قدرتش ، قوه استدلال و منطق و تعقل ندارد و پیغام‌هایی را که وارد آن می‌شود بی‌چون و چرا پذیرفته و اجرا می‌کند ،حتی اگر این پیغام‌ها غیرمنطقی و دروغ باشند .به عنوان مثال اگر منطق 2+2=6به آن داده شود ، مثلا کامپیوتر در کلیه محاسبات از این منطق استفاده خواهد کرد.

کلود بریستول معتقد است همان‌قدر که خودآگاه منبع اندیشه است و ناخودآگاه ، منبع قدرت است .بنابراین مسائلی را که در طول روز و در طی زندگی روزمره با آن‌ها مواجه می‌شوید و در نظر شما بسیار بزرگ و مشکل جلوه می‌کند ،می‌تواند از نظر ضمیر ناخودآگاه بسیار کوچک و حل‌شدنی باشد .به عبارت دیگر ، ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن است که تمامی   اطلاعات و تجربیات انسان در آن وجود دارد و میزان استفاده از این اطلاعات بستگی به توانمندی حافظه دارد .البته ممکن است در همان ابتدا پاسخ آن سؤال را دریافت نکنید ولی وقتی انتظارش را ندارید پاسخ به شما داده می‌شود .

زیـگمونـد فروید ذهن انسان را به یک کوه یخ تشبـیـه می‌کند .مقدار کمی که در بیرون آب است ضمیر خودآگاه و توده عظیم درون آب که دیده نمی‌شود نیز ضمیر ناخودآگاه انسان است.

 

مثالی ساده برای درک بهتر ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه

 

بهترین راه درک ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه اینست که به آن‌ها به صورت یک باغچه نگاه کنیم. فرض کنید شما کشاورز هستید و در طول روز مشغول کاشتن بذر هستید و بعد از رسیدن محصول هر آنچه را که کاشته‌اید ، درو می‌کنید .در حقیقت بذرها همان اندیشه‌هایی هستند که هر روز به فکر خودتان راه می‌دهید و در نتیجه چیزی جز نتیجه افکارتان برداشت نمی‌کنید .همین الان تصمیم بگیرید که برای همیشه افکار مثبت بکارید تا بتوانید محصول خوبی را درو کنید و زندگی‌تان را زیباتر کنید.

 

شکست‌های زندگی از دیدگاه ضمیر ناخودآگاه

 

ضمیر ناخودآگاه ،قدرت مطلق است و بدون مسیر و جهت ،هر فرمانی را که به آن بدهند انجام می‌دهد و جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه قدرت انتخاب ندارد و تحلیل نمی‌کند ، اما قدرت اجرایی بالایی دارد و هر چه به آن بدهید قبول می‌کند .بنابراین نمی‌تواند تفاوتی بین اندیشه‌های مخرب و سازنده قائل شود و هر چه به او بدهیم با آن تغذیه می‌شود و همه چیز بستگی به اندیشه‌هایی دارد که در خودآگاه ماست.

هر کلمه و اندیشه‌ای روی ضمیر ناخودآگاه اثر می‌گذارد و با دقتی حیرت‌آور آن را به عینیت درمی‌آورد. حالا فرض کنید اگر انسانی در ضمیر ناخودآگاهش برنامه «من شکست می‌خورم» را ایجاد کند در نتیجه در هر کاری شکست می‌خورد .پس هر چیزی که در ضمیر ناخودآگاه تثبیت شود ، به شکل واقعیت ما درمی‌آید.

به همین دلیل شما باید مراقب ایده‌ها و افکارتان باشید چون پاسخ اتوماتیک ضمیر ناخودآگاهتان بر اساس اندیشه‌هایتان است .به عبارت دیگر ، ضمیر ناخودآگاه شما یک دستگاه ضبط‌صوت است که افکارتان را همان‌طور که در ضمیر خودآگاه ضبط کرده‌اید ،به شما تحویل می‌دهد. اگر ضمیر ناخودآگاه به مرور زمان با حجمی از افکار منفی ُپر شده باشد ، در نتیجه بر اساس همان تجربیات منفی ،عمل خواهد کرد .به همین دلیل در موقعیت‌های مختلف و در برخورد با رویدادها و وقایع، عملکرد نظام ذهنی ما بر اساس افکار منفی می‌باشد که باعث به وجود آمدن احساسات ناخوشایند مثلا افسردگی و شک و تردید می‌شود .شکست‌های زندگی نیز به دلیل وجود همین افکار ، باورها و تجربیات منفی در ضمیر ناخودآگاه است.

البته باید توجه داشته باشید چون کارکرد ضمیر ناخودآگاه بسیار شگفت‌انگیز است ، در بسیاری از موارد ممکن است توجه بیش از اندازه به افکار مثبت یا منفی ، ذهن شما را به‌شدت درگیر کند .در این مواقع بهتر است که آن‌ها را رها کنید و به عبارت دیگر ، رهایی را به ذهن خودتان هدیه بدهید.

بیشتر مردم نمی‌توانند ذهنشان را در جهت مثبت هدایت کنند و آنرا همواره در راه‌های دیگری بکار می‌گیرند .مهم اینست که اگر می‌خواهیم از قدرت ذهن برای رسیدن به نتایج مثبت استفاده کنیم ، باید به آن غذای سالم بدهیم.

اگر از راه درست بروید و از قدرت ذهن نهایت استفاده را ببرید ، به نتایج برجسته‌ای دست می‌یابید که برای دیگران شاید غیرممکن به نظر برسد .حقیقت این است اگر از قدرت ذهنی درست استفاده کنید، می‌توانید یک زندگی بهتر و رضایت‌بخش‌تر داشته باشید.

 

باور کنید و تجربه کنید!  

 

دانشمندان برای بررسی تعیین میزان قدرت باورها بر کیفیت زندگی انسان‌ها آزمایشی را در «‌هاروارد یونیورسیتی» انجام دادند .آن‌ها 80 پیرمرد و 80 پیرزن را براى این پروژه انتخاب کردند .یک شهرک را به دور از هیاهو برابر با 40 سال پیش ساختند .غذاهای 40 سال پیش در این شهرک پخته می‌شد .خط روی شیشه‌های مغازه‌ها ، فرم مبلمان ، آهنگ‌ها ، فیلم‌های قدیمی و حتی اخباری که از رادیو و تلویزیون پخش می‌شد را مطابق با 40 سال قبل ساختند .بعد این 160 نفر را از هر نظر آزمایش کردند .تعداد موی سر ، رنگ موی سر ، نوع استخوان ، خمیدگی بدن ، لرزش دست‌ها ، لرزش صدا ، میزان فشار خون و ...

سپس این 160 نفر را به داخل این شهرک بردند.

نتیجه‌این تحقیقات بسیار جالب است .بعد از گذشت 5 الی 6 ماه کم‌کم پشتشان صاف شد ، راست می‌ایستادند ، لرزش دست‌ها به‌طور ناخودآگاه از بین رفت ، لرزش صدا خوب شد ، ضربان قلب مثل افراد جوان ، رنگ موهای سر شروع به مشکی شدن کرد و حتی چین و چروک‌های دست و صورتشان از بین رفت!

به نظر شما علت این واکنش چه بود؟

خیلی ساده است .آن‌ها چون مطابق با 40 سال پیش زندگی کردند ، در حقیقت باور کرده بودند 40 سال جوان‌تر شده‌اند.

از خصوصیات اصلی انسان ، توانایی فوق‌العاده‌ او در فکرکردن است .به خصوص توانایی او در تفکر درباره‌ی نحوه‌ی فکرکردن خود و شاید این ویژگی یکی از بی‌نظیرترین ویژگی‌های اوست .همان‌طور که انسان با افکار و اندیشه‌های خیالی و غیرمنطقی مایه اضطراب و نگرانی خود را فراهم می‌کند ، از طریق تفکر صحیح و منطقی نیز می‌تواند خود را از شر ناراحتی‌های خودش رها سازد.

وقتی تفکر و رفتار انسان عاقلانه باشد ، فردی کارآمد ، شادمان ، سرزنده و توانا می‌شود؛ پس می‌توان گفت هر انسانی با اندیشه و افکار خود ، زندگی‌اش را می‌سازد و جهت می‌دهد.

هر انسانی در مراحل زندگی با توجه به باورها ، نگرش‌ها ، ارزش‌ها و اعتقادات خود تصمیم‌گیری می‌کند و اعمال و رفتارهای او ناشی از فکر و اندیشه‌ای است که از خانواده ، مدرسه ، جامعه ، فرهنگ و ارزش‌های اجتماعی کسب نموده است.

در حقیقت ، باورهای آدمی است که در هر لحظه به او القا می‌کند که چگونه بیندیشد. باورهای عالی سرچشمه همه موفقیت‌های بزرگ است .انسان‌های موفق با باورهای عالی ، موفقیت را برای خود خلق می‌کنند .انسان‌های ثروتمند ، باورهای عالی و ثروت آفرین دارند که با اعتماد به نفس عالی خود و بدون توجه به تمام مسائل به دنبال کسب ثروت می‌روند و به لحاظ باورهای مثبتشان به ثروت دلخواهشان می‌رسند.

اصولا فرق بین انسان‌ها ، فرق میان باورهای آن‌هاست و توانمندی یک انسان را باورهای او تعیین می‌کند .انسان‌ها هر آنچه را که باور دارند خلق می‌کنند . باورهای شما نیز دستاوردهای شما را در زندگی می‌سازند .زیرا باورها تعیین‌کننده کیفیت اندیشه‌ها ، اندیشه‌ها عامل اولیه اقدام‌ها و اقدام‌ها عامل اصلی دستاوردها هستند.

«هیچ‌گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می‌خواهید ، دیر نیست »

جورج الیوت ، نویسنده انگلیسی

 

از قدرت جادویی ضمیر ناخودآگاه ، برای پیشبرد و ارتقای زندگی خود استفاده ‫کنید!

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر بتوانید به‌طور کامل از ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید ، ممکن است در زندگی شما چه اتفاقاتی رخ دهد؟ باید به شما بگویم که شما باقدرت و نیروی خاصی که در ضمیر ناخودآگاهتان وجود دارد ، پا به این دنیا می‌گذارید و از ابتدای زندگی‌تان ، ضمیر ناخودآگاه تحتکنترل شما بوده و می‌توانید از آن برای رسیدن به خواسته‌هایتان کمک بگیرید .فقط باید یاد بگیرید که چگونه تا بیشترین حد از آن استفاده کنید.

برخی روانشناسان مدعی شده‌اند که : « انسان‌ها تنها قادرند از پنج تا ده درصد ظرفیت و قدرت ذهنشان استفاده کنند» .

این ادعا را شاید بتوان اینطور برداشت کرد که با دستیابی به بخش ناخودآگاه ، به نود درصد چیزهایی که در زندگی هرگز نداشته‌ایم ، خواهیم رسید.

با استفاده از ضمیر ناخودآگاه خودتان می‌توانید موفقیت ، ثروت ، شغل مناسب ، خانه زیبا ، ماشین دلخواه ، و هر چیزی را به زندگی خود وارد کنید .فقط کافیست در ابتدا تمایل شدیدی به موفقیت داشته باشید و سپس با ابزارهای مناسب آشنا شوید تا بتوانید قدرت ، نیرو و توان ضمیر ناخودآگاه خودتان را آشکار کنید.

 

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید

 

اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنید ، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می‌کند و چگونه از خود واکنش نشان می‌دهد و همچنین باور کنید که هیچ‌گاه برای دست‌یابی به رؤیاها و آرزوها دیر نیست.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را برنامه‌ریزی کنیم تا به دنبال هدفی مشخص برود؟

تا به اینجا با قدرت شگفت انگیز ضمیر ناخودآگاه آشنا شدید و دریافتید که ذهن قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و هرچقدر بیشتر بتوانید از قابلیت‌های ذهنی‌تان استفاده کنید ،نتیجه بهتری در زندگی‌تان خواهید گرفت.

همچنین دانستید که رویدادهای زندگی ما آینه‌ای است که اندیشه‌های من و شما را به ســمت ما باز می‌تاباند .ما با کلامی که بر زبان می‌آوریم و با فکرهایی که به ذهن می‌آوریم موجب بروز رخدادهای زندگی می‌شویم.

با رویاهاتوبساز همراه باشید تا به شما روش هایی را معرفی کنم که با استفاده از آنها بتوانید از قدرت ذهنی تان بیشتر استفاده کنید و بتوانید ضمیر ناخودآگاهتان را برای رسیدن به رؤیاها و آرزوهایتان برنامه ریزی کنید.

 

روش اول ‪ -تصویرسازی ذهنی

 

جهان و هر آنچه که در آن موجود است ، از طریق تصورات ما در ذهنمان انعکاس یافته است .به عبارت دیگر ، این ذهن انسان است که همه چیز را کنترل می‌کند ، از ادراکات ، تصورات ، تفکرات ، اعتقادات گرفته تا تمام جنبه‌های شناختی رفتار انسان.

ما می‌توانیم از طریق روش‌های کنترل ذهن این تصورات را تغییر دهیم و آن وقت خواهیم دید که واقعیت‌های زندگی ما نیز دست‌خوش تغییر خواهند شد .به عبارت دیگر ، اگر ما توان آن را داشته باشیم که ذهن خودمان را تحت کنترل درآوریم قادر خواهیم بود دنیای مطابق با آرمان‌ها و ایده آل‌های خودمان بسازیم.

تصویر ذهنی که ما از خویش داریم بر اساس اعتقادات ، باورها ، ارزش‌های حاکم بر جامعه ، تجارب گذشته ، موفقیت‌ها ، شکست‌ها ، تحقیرها و پیروزی‌ها شکل‌گرفته است و از مجموعه این عوامل است که در ذهن تصویری از خود می‌سازیم.

کلیه افکار ، رفتارها و تجربیاتی که از طریق ذهن خودآگاه درک می‌شوند ، در ضمیر ناخودآگاه ثبت و ضبط می‌شوند ، اما نکته جالب اینکه ضمیر ناخودآگاه نمی‌تواند بین تخیل و واقعیت هیچ‌گونه تفاوتی قائل شود و همه نوع   اطلاعات و پیشنهادات را چه مثبت و چه منفی ، چه واقعی و چه غیرواقعی ، به عنوان واقعیت قبول می‌کند .بنابراین می‌توان از این قابلیت استفاده کرد و تصورات مثبت و هدف‌دار خود را به جای واقعیت در ضمیر ناخودآگاه بارگزاری نموده و آن را تحت کنترل خود درآورد.

فکر کردن به چیزهای خوب و مثبت همچنین می‌تواند ضمیر ناخودآگاه را در رسیدن به موفقیت ترغیب کند .به هر چیزی که فکر می‌کنید ، از قسمت خودآگاه مغز به قسمت ناخودآگاه فرستاده می‌شود و ضمیر ناخودآگاه نیز آن را به عنوان یک حقیقت می‌پذیرد.

شما این قدرت را دارید که افکار خودتان را انتخاب کنید .پس نسبت به چیزهایی که فکر می‌کنید ، آگاه باشید و آن‌ها را به‌طور کامل تحت کنترل خودتان درآورید.

هیچ‌گاه به خودتان نگویید که«  :من شکست می‌خورم» یا « من توانایی انجام این کار را ندارم» یا «قابلیت انجام چنین کاری را ندارم» چون ضمیر ناخودآگاه آن را باور کرده و به عنوان یک حقیقت آن را می‌پذیرد.

باید به ضمیر ناخودآگاه خود آموزش دهید که فقط به موفقیت ، شادی ، کامیابی و سلامت و عشق فکر کند.

«هر آنچه هستیم ،همانست که اندیشیده‌ایم .ذهن همه چیز است .هر

آنچه را باور کنیم ،همان می‌شویم . »

بودا

 

تمرین (1) تصویرسازی ذهنی

 

یکی از بهترین تکنیک‌هایی که از طریق آن می‌توانید ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی کنید ، این استکه موفقیت را در ذهن خود به تصویر بکشید .این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید به صورت خودآگاه چیزهایی را جذب کنید که آن‌ها را می‌خواهید .برای همین می‌بایست تصاویری را که برایتان خوشایند هستند در ذهن خود مجسم کنید. برای تمرینی کوتاه ، چشمانتان را ببندید و خودتان را در موقعیتی تصور کنید که به آنچه دوست دارید رسیده‌اید و برای چند لحظه مکث کنید.

در اینجا هدف خیلی مهم است .شما باید به هدف فکر کنید و نگران نباشید که چگونه به این هدف می‌رسید .همین که شما هدفتان را انتخاب می‌کنید ، ضمیر ناخودآگاه شما احساس نیاز می‌کند و راه‌ حل ارائه می‌دهد و در نتیجه شرایط لازم برای رسیدن به هدف فراهم می‌شود.

در این تصویرسازی ذهنی ، سه نکته مهم را باید در نظر داشته باشید:

‫1- دقیقا خودتان را همان‌طور که می‌خواهید باشید تصور کنید و ببینید.

‫2- این تجسم باید هم شامل احساسات شما و هم شامل افکار شما باشد.

‫3- این تصویرسازی ذهنی باید هر روز تکرار شود تا به ضمیر ناخودآگاه منتقل شود.

 

روش دوم -تلقین مثبت ذهنی با ذکر عبارات تأکیدی مثبت

 

شاید هزاران بار کلمه تلقین را شنیده باشید .از هر سخنران انگیزشی گرفته تا مدرس حوزه بازاریابی نیز از این کلمه استفاده کرده است .تا به حال فکر کردید که چرا این کلمه این قدر زیاد به کار می‌رود؟ آیا تأثیر زیادی هم دارد یا نه؟

به هیچ‌وجه خرافات نیست؛ زیرا دانشمندان بزرگی همچون اینشتین ، نیوتن یا روانشناسان بزرگی مثل فروید در نوشته‌هایشان به قدرت باور و تلقین اشاره کرده‌اند و البته تمامی پیامبران با شیوه تدریس خودشان یکی از اصولی که به انسان‌ها آموختند این بود«  :باور کنید تا ببینید »

شما در طول روز جملات مختلفی را به خودتان میگویید و جملات مختلفی هم از دیگران می‌شنوید و اگر کنترلی بر آن‌ها نداشته باشید همین جملات به ظاهر بی‌اهمیت به راحتی می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر بدهد .این جملات در ضمیر ناخودآگاه شما می‌نشیند و به سختی می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

کلمات و جملات در زندگی تأثیر خارق‌العاده‌ای دارند و هر چیزی چه مثبت و چه منفی به ذهنتان تلقین کنید، همان‌گونه برای شما اتفاق خواهد افتاد. پس به آنچه می‌گویید دقت کنید و همیشه جملات مثبت را درباره خودتان به کار ببرید و مثبت اندیش باشید.

البته منـظور از مثبت اندیشی ، نفی افکار منفی نیست چون افکار منفی وجود دارند اما می‌خواهیم آن‌قدر مثبت و قوی بشویم که منفی‌ها روی ما تأثیر نگذارند نه اینکه نفی بشوند .برای رسیدن به مثبت اندیشی باید جملات تأکیدی به کار برد اما دقت داشـته باشــید بعد از اینکه شروع به مثبت اندیشی می‌کنید ، افکار منفی هــجوم می‌آورند که باید در برابر آن‌ها مقاومت کرد.

اگر بخواهید فهرستی از تلقین‌های منفی که روزانه به ضمیر ناخودآگاه خود وارد می‌کنید را تهیه کنید، خودتان از وجود این همه عبارت و جمله‌های منفی تعجب می‌کنید و این می‌تواند دلیل مهمی‌باشد که پیشرفت عمده‌ای در زندگی اتفاق نمی‌افتد و همان آدمی هستیم که قبلا بودیم. ولی نقطه مقابل آن را در نظر بگیرید ، حالتی که فقط جملات مثبت به خودتان می‌گویید .مثلا شما در طول روز بی‌وقفه به خودتان بگویید «امروز روز خوبی است  » حتی اگر روز خوبی هم نباشد کم‌کم آن را احساس خواهید کرد که نکند «روز خوبی است» و شما خبر ندارید؟ به همین راحتی .

برای تحول و پیشرفت در زندگی باید ابتدا ذهن خودتان را از جملات منفی خالی کرده و سپس با عبارات مثبت و سازنده ، جایگزین نمایید.

کارآفرینانی که ثروت میلیونی دارند میزان IQ    عددی معمولی است ولی این افراد در کودکی مورد خطاب جملاتی کاملا مثبت و امیدوارکننده بوده‌اند و باعث شده آن‌ها باور کنند که شخص بزرگی خواهند شد .درواقع آن‌ها تحت تأثیر تلقینات مثبت قرار گرفته‌اند.

تلقین همانند بذری است که در خاک وجود انسان کاشته می‌شود .اگر به‌موقع به آبیاری و باغبانی آن بپردازید ، از آن دانه کوچک کم‌وزن ، درخت قطور و تنومندی ایجاد خواهید کرد که با بالا رفتن از آن درخت از فراز قله‌های موفقیت خواهید گذشت.

شما هنگامی که یک جمله را یک‌بار می‌گویید ، ضمیر خودآگاه شما روی جمله قضاوت می‌کند ولی اگر جمله‌ای را چندین بار و در چندین ساعت مختلف روز بگویید ضمیر خودآگاه شما قادر به جلوگیری از آن نخواهد بود و کار را به ضمیر ناخودآگاه می‌سپارد .ضمیر ناخودآگاه هم بعد از چندین بار تکرار آن را قبول می‌کند چون قدرت تجزیه و تحلیل ندارد و فقط اجرا می‌کند و نمی‌تواند تشخیص بدهد این جمله به نفع شماست یا به ضرر شما!

تلقین به نفس درواقع یعنی تکرار کردن عبارات تأکیدی مثبت برای به ظهور رسیدن خواسته‌ها .دانشمندان معتقدند که اگر تلقین به نفس در مدت زمانی طولانی مثلا

چند ماه ( 3الی 4 ) ادامه داشته باشد ، ضمیر ناخودآگاه را دوباره برنامه‌ریزی می‌کند و در ‫نتیجه ناخودآگاه در پی به دست آوردن موارد ذکر شده در تلقینات برمی‌آید .در این صورت می‌توانید به قدرت واقعی ناخودآگاه پی ببرید و شاهد اعجاز آن باشید.

تلقین یکی از مهم‌ترین رموز موفقیت است .تلقین قدرتی دارد که می‌تواند از شما انسان دیگری بسازد و می‌تواند شخصیت شما را که در سال‌ها شکل‌گرفته ، تغییر دهد به نحوی که باعث تعجب همگان بشود و می‌تواند شما را به موفقیت برساند ، موفقیتی که شاید برای دیگران باورنکردنی است.

 

قوانین پذیرش عبارت‌های تأکیدی توسط ضمیر ناخودآگاه

 

ضمیر ناخودآگاه یک کامپیوتر جوینده هدف است و هر هدفی به آن داده شود ، ضمیر ناخودآگاه در جستجوی برآورده کردن آن برمی‌آید .یک هدف زمانی در ضمیر ناخودآگاه ثبت می‌شود که شما انتظار وقوع آن را داشته باشید و وقوعش را قطعی و از پیش اتفاق افتاده بدانید .برای همین باید در بکارگیری عبارت‌های تأکیدی (تلقینی) نکات مهمی را رعایت نمایید.

1- عبارت‌های تأکیدی باید مثبت باشند.

جملات و عباراتی را که برای هدفتان انتخاب می‌کنید باید شامل کلمات مثبت و افعال مثبت باشند .از بکارگیری کلمات و عبارات منفی پرهیز کنید .به عنوان مثلا به جای «من ترسو نیستم!» بگویید «من شجاع هستم!»

 

2- عبارت‌های تأکیدی مثبت باید در زمان حال باشند.

عبارات تأکیدی را در حالت دستیابی بیان کنید ،به گونه‌ای که در حال حاضر آن‌ها را دارید. البته اگر در حالت عادی این عبارت‌ها بیان شوند ممکن است ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه در مقابل هم قرار بگیرند. به عنوان مثلا وقتی می‌گویید «من خوشبختم» در حالی که اوضاع چندان هم مناسب نیست ، ضمیر خودآگاه که منطقی عمل می‌کند ، خوشبختی فعلی را نمی‌پذیرد و آن را رد می‌کند و اجازه ورود آن را به ضمیر ناخودآگاه نمی‌دهد.

برای حل این مشکل ، برخی افراد عقیده دارند برای همسو کردن ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه جملات خودتان را به صورت حال استمراری بیان کنید مثلا بگویید «من می‌خواهم خوشبخت بشوم» یا « من روز به روز به خوشبختی نزدیک‌تر می‌شوم » ولی در ادامه روشی را به شما معرفی می‌کنم که با بکارگیری آن می‌توانید از منطق ضمیر خودآگاه عبور کنید و عبارت‌های تأکیدی‌تان را وارد ضمیر ناخودآگاهتان کنید.

 

‫3- عبارت‌های تأکیدی را باور کنید.

بعضی‌ها علی‌رغم بکار بردن عبارات تأکیدی مثبت به نتیجه نمی‌رسند که دلیل آن دو چیز می‌تواند باشد. برنامه‌ریزی و تلاش جسمی را شروع نکرده‌اند. عبارات تأکیدی را در ذهنشان باور ندارند یا شک و تردید دارند یا می‌گویند این عبارات و جملات صرفا برای دل‌خوشی هستند .مثلا اگر بگویم «خوشبخت می‌شوم» خوشبخت می‌شوم؟! چه فایده دارد؟! نه!

من همان آدم بدبخت هستم!

دقت کنید که لزوما این شما نیستید که عبارات را باور ندارید ، این طعنه‌ها و تمسخرها می‌تواند از جانب اطرافیان هم باشد و نکته مهم اینجاست که یا باید آن‌قدر قوی باشید که بتوانید بر انرژی‌های منفی دیگران غلبه کنید و یا اینکه اطرافیان را در جریان حرکت خود در مسیر تحول و رسیدن به موفقیت قرار ندهید. باید یقین داشته باشید که امکان‌پذیر است و به خودتان بگویید که «من می‌توانم و من قادر هستم».

وقتی این باور در کنار تلاش جسمی و عبارات تأکیدی مثبت قرار گیرد ، اتفاقات خوبی در زندگی‌تان خواهد افتاد.

نبردهای زندگی همیــشه به نفع قوی‌ترین‌ها و سریع‌ترین‌ها پایان نمی‌پذیرد بلکه دیر یا زود ، برد با کسی است که بردن را باور دارد. «ناپلئون هیل»

البته در ادامه روشی را به شما معرفی خواهم کرد که حتی اگر به آن عبارت‌های تأکیدی باور نداشته باشید ، می‌توانید باز هم از جادوی آن استفاده کنید و شاهد تأثیرات آن باشید.

 

‫4- عبارات تأکیدی مثبت باید کوتاه و ساده و در عین حال واضح باشند.

بهتر است جمله‌ها طولانی نباشد تا بتوان به راحتی آن‌ها را تکرار کرد .همچنین باید در عین سادگی، واضح باشد و به‌طور کامل بیان‌کننده هدف شما باشد .البته این قاعده کلی نیست و به خاطر این گفته شده که تکرار و به خاطرسپاری آن‌ها آسان باشد.

 

5- عبارات باید برانگیزاننده و محرک باشند به طوری که با بکار بردن و تکرار آن‌ها احساس خوبی به شما دست بدهد.

افزودن احساس به یک تلقین آن را مؤثر می‌کند .بهتر بگویم تا زمانی که احساس همراه تلقین نباشد اصلا اسم آن را نمی‌شود تلقین گذاشت .احساس قدرت است و باعث می‌شود خیلی ناممکن‌ها ممکن شوند.

هر فردی ممکن است عبارت خاص خودش را داشته باشد که با بیان آن احساس خوبی به وی دست می‌دهد ، به‌طور مثال : « همسر رؤیاهای من در راهه » یا « من روز به روز به همسر گلم نزدیک‌تر میشم » یا « به لطف خدا من روز به روز به خوشبختی در کنار همسر مهربونم نزدیک‌تر میشم »

 

‫‪ -6 بهتر است در مواقع مناسب عبارات تأکیدی مثبت گفته شود.

بهترین حالت برای تکرار عبارات تأکیدی وقتی است که ذهنتان از دغدغه‌ها به دور است و آرامش دارید. بنابراین سعی کنید در مواقعی که استرس و اضطراب دارید عبارات تأکیدی را بکار نبرید.

 

7- حتی‌ الامکان سعی کنید عبارات تأکیدی را با صدای بلند تکرار کنید به‌طوری که صدای خودتان را بشنوید.

البته همان‌طور که گفته شد ، چنانچه افراد منفی دور و بر شما هستند که با شنیدن عبارات شما را مسخره کرده و نسبت به ادامه کار دلسردتان می‌کنند ، سعی کنید عبارات را با صدای آهسته تکرار کنید.

 

8- تا رسیدن به نتیجه عبارات تأکیدی را تغییر ندهید.

تکرار یک عبارت ثابت در یک موضوع ، برای ضمیر ناخودآگاه بهتر است .مثلا چنانچه عبارات تأکیدی برای قبولی در دانشگاه است ، سعی کنید تا رسیده به دانشگاه ، عبارت تأکیدی قبولی دانشگاه را به همان صورت اولیه تکرار کنید .البته اگر هدف شما هنوز رسیدن به دانشگاه باشد .در صورتی که هدفتان را تغییر دادید می‌توانید عبارت تأکیدی خودتان را نیز تغییر دهید .به همین دلیل توصیه می‌کنم که حتما در هدف‌گذاری خودتان دقت داشته باشید.

9- در صورت تمایل بهتر است عبارات تأکیدی خودتان را به این صورت آغاز ‫کنید:

«به لطف خدا» ،« یا...با کمک خدا » و...

 

10- عبارات تأکیدی را هر روز تکرار کنید.

هنگام برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه تکرار خیلی مهم است .اگر بخواهــید چیزی از ضمیر خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه منتقل شود باید تکرار شود و هر چیزی که به صورت عادت و تکرار دربیاید ، کنترل عصــبی آن از قسـمت بالای مغز به جهت پایین مغز منتقل می‌شود. شما می‌توانید تا زمانی تکرار عبارت‌های تأکیدی را ادامه دهید که توسط ضمیر ناخودآگاه پذیرفته شود. البته بعد از پذیرش باورها و مسائل باز هم باید در مقاطع مختلف این تکرار صورت گیرد تا این باورها قوی باقی بمانند.

 

زمان و وضعیت ذهنی مناسب برای تلقین به خود

 

کاشف تلقین به خود ، دانشمندی فرانسوی به نام امیل کوئه است .او زمان و وضعیت ذهنی مناسب تلقین را بدین صورت کشف کرد.

یک روز پسر 13 ساله او دیر از خواب بیدار می‌شود و بدین جهت مورد سرزنش و برخورد شدید پدر قرار می‌گیرد .عصر آن روز وقتی پسر کوئه از مدرسه به خانه برمی‌گردد ، امیل متوجه می‌شود که هنوز اثر صحبت‌های صبح در چهره پسر مشخص است .مدتی بعد مجدد این ماجرا تکرار شد تا اینکه جرقه‌ای  در ذهن کوئه پدید آمد.

او از خود این سؤال را پرسید که چرا اثر تنبیه یا تشویق از صبح تا عصر همان روز باقی می‌ماند .پس از تحقیق و آزمایش بسیار در این خصوص به این نتیجه رسید که انسان‌ها 10 الی  15 دقیقه بعد از خواب و به همین مقدار قبل از خواب رفتن در شرایطی قرار می‌گیرند که هر نوع فکر ، حرف و تصویری را که در رؤیا یا واقعیت با آن مواجه شوند در طول روز عینا برای خود شبیه‌سازی می‌کنند .البته در این مورد بعداً به‌تفصیل صحبت خواهم کرد.

روش‌های کوئه در دهه 1920 شهرتی جهانی پیدا کرد مخصوصا جمله ابداعی او«  :من هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می‌شوم »

 

تمرین (2) تکرار عبارات تأکیدی مثبت

 

هر روز این عبارات را با خودتان تکرار کنید و سپاسگزار خداوند مهربان به خاطر داشته هایتان باشید .این عبارات تأکیدی در زندگی شما معجزه خواهد کرد.

«من سزاوار بهترین ها هستم»

«من لحظه به لحظه و روز به روز از هر جهت بهتر و بهتر می‌شوم»

«خدایا شکرت»

 

با مهم‌ترین مانع رسیدن به اهدافتان آشنا شوید!

 

امیدوارم تا به اینجای مقاله متوجه کارکرد ذهن شده باشید .شاید بتوان گفت که بزرگ‌ترین مانع رسیدن به اهدافمان وجود سیستمی در مغز به نام RASمی باشد که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه موفقیت و دستیابی به اهداف است و اگر کسی نتواند این موضوع را به درستی درک کند شاید نتواند موفقیت چشمگیری در زندگی اش داشته باشد!

در این قسمت می خواهم به زبانی ساده و با طرح یک مثال این موضوع را برای شما تشریح کنم تا بهتر بتوانید آنرا درک کنید و همیشه آنرا بخاطر بسپارید؛ چون تشریح این قسمت از مغز به زبان علمی شاید برای شما مفید نباشد.

تصور کنید که شما می‌خواهید وارد یک ساختمان اداری شوید تا نامه درخواست خودتان را به آنها بدهید .در این حال نگهبان ها جلوی شما رو می‌گیرند و از شما می پرسند با چه کسی کار دارید و کجا می‌خواهید بروید؟

شما جواب می دهید که من می خواهم به قسمت کارگزینی بروم و نامه درخواست استخدام را به آنها بدهم. در این حال نگهبان ها به شما می گویند لطفا چند لحظه صبر کنید تا هماهنگ کنیم و تلفن را برداشته و با قسمت مربوطه هماهنگ می‌کنند و در صورتیکه «مجوز ورود» شما صادر شود ، شما می توانید وارد ساختمان شوید ، در غیر این صورت اجازه ورود به شما نمی دهند.

دقیقاً کار RASمغز نیز مشابه همان گیت نگهبانی ساختمان است و تنها به اطلاعاتی اجازه ورود به قسمت بایگانی و آرشیو ذخیره اطلاعات در بخش ناخودآگاه ذهن داده می‌شود که مجوز ورود صادر شده باشد.

صدور مجوز ورود این اطلاعات جدید بر اساس اطلاعات قبلی موجود در آرشیو ذهن و باورهای قدیمی تر است و اگر اطلاعات ورودی با باورها و الگوهای ذهنی قدیمی هماهنگی نداشته باشد ، به هیچ عنوان «مجوز ورود» صادر نمی‌شود.

البته این نکته را بگویم که این اطلاعات وارد حافظه ضمیر خودآگاه می شوند اما ضمیر ناخودآگاه هیچوقت در تصمیم‌گیری های مهم خود از آنها استفاده نمی کند.

شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد علی‌رغم مطالعه کتاب های زیاد باز هم نمیتوانند شرایط خودشان را تغییر بدهند ، چون تمامی اطلاعات مفیدی که آنها وارد مغزشان کرده اند فقط در قسمت حافظه خودآگاه ثبت شده و RASمغز اجازه ورود آن اطلاعات را به قسمت مهم و کلیدی آرشیو ضمیر ناخودآگاه نداده است!

بنابراین علی‌رغم مطالعه کتاب های فراوان ، باز هم زندگی روزمره این افراد تغییر نمیکند چون ضمیرناخودآگاه آنها هنوز بر اساس اطلاعات قدیمی موجود در آرشیو خود تصمیم می گیرد و کارها را انجام می دهد! ولی همیشه راه حلی وجود دارد ...

 

روش‌های عبور از سیستم RASمغز برای برنامه‌ریزی بهتر ضمیر ناخودآگاه

 

همان‌طور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردم ، با تکرار زیاد یک عبارت تأکیدی مثبت می‌شود افکار را تغییر داد ولی اگر این عبارت‌های تأکیدی و تلقینی با باورها و اطلاعات آرشیو ضمیر ناخودآگاه تضاد داشته باشد ،ضمیر خودآگاه اجازه ورود اطلاعات و عبارت‌های تلقینی جدید را به ضمیر ناخودآگاه نمی‌دهد و از منطق خود (فیلتر )RASبرای این کار استفاده می‌کند و آن‌ها را فیلتر می‌کند .ولی با پیشرفت علم ، دانشمندان روش‌هایی را پیدا کردند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید منطق ضمیر خودآگاهتان را خاموش کنید تا بتوانید بهتر و سریع‌تر اطلاعاتی که مورد نظرتان است را در ناخودآگاه بارگزاری کنید.

در ادامه چند روش را که بر اساس تحقیقات دانشمندان است و در دنیا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است را به شما معرفی می‌کنم ولی قبل از این نیاز است که با امواج مغزی آشنا شوید.

 

امواج مغزی چیست؟

 

مغز انسان با فرکانس خاصی کار می‌کند ، آزمایشات نـشان می‌دهند که مـغز در طـول شبانه‌روز و در شرایط خاصی ارتعاشات متفاوتی از خود منـتشر می‌کند و فرکانس این ارتعاشات نسبت به شرایط کاری مغز فرق می‌کند.

هرچه ارتـعـاش مـغز کمـتر باشد ، به این معنی است که ضمیر خودآگاه فعالیت کمتر داشتـه و در عـوض ضـمـیر نـاخودآگاه که منبع قدرت است دارای حداکثر فعالیت است . بنابراین برای استفاده از قدرت ضمیرناخودآگاه ، بـایـد تلاش کنیم که سطح ارتعاش مغزمان را کاهش دهیم ، که همان رسیدن به آرامش مـطـلـق است و هرچـه ضـمـیـر خودآگاهمان از سـطـح انـرژی بالاتـری بـرخـوردار باشد یعنی مـغـز هـوشـیارتر است و در نتیجه ضمیر ناخودآگاه ما غیرفعال است و ذهن قدرت کمتری دارد.

بنابراین در کارهای روزمره و جاری کـه نیاز بـه فعالیت‌های مغزی است ، نیاز به حضور ضمیر خودآگاه بوده و ضمیر ناخودآگاه به‌ناچار نمی‌تواند فعالیتی انجام دهد و یا در سطح فعالیت بسیار پاییـن قـرار دارد. در این حالت مـغـز فرکانس ارتـعـاشی بالایی دارد .

جـهت انجام تمرینات ذهنی هم باید فرکانس‌های ارتعاشی مغز پایین بـیاید و در وضعیت آرامش کامل قرار بگیرد تا ضمیر ناخودآگاه بتواند فعالیت خود را آغاز کند ، چون این ضمیر ناخودآگاه است که منبع خلاقیت و نوآوری است.

سطوح ارتعاش و فرکانس‌های مغز به شرح ذیل به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

حالت بتا :فـرکانـس مـغـز در ایـن حالت 14 الـی 21 هـرتـز اسـت .مـغز در ایـن حالت سطح انـرژی متوسطی دارد و در کمال هوشیاری است .تقریبا همه ما در انجام کارهای روزمره‌مان ، در این سطح فرکانس قرار داریم .در حالت‌های خـشم ، نـگرانی ، ناراحتی و عصبانیت ، فرکانس مغز به 28 هرتز یا بیشتر هم می‌رسد و در فرکانس‌های بالاتر احتمال حمله مغزی وجود خواهد داشت.

حالت آلفا :فـرکانـس مـغـز در این حالت 7 الی 14 هرتز است .ایـن حالت زمانی ایجاد می‌شود که انـسان در حالت مراقبه یا هـیـپـنـوتـیـزم قرار دارد .در این حالت ضمیر خودآگاه در حـاشـیـه بـوده و ضـمـیـر نـاخـودآگـاه فـعال و ذهن از نیروی خارق‌العاده‌ای برخوردار است .

امواج آلفا

امواج آلفا به وسیله ((هانس برگر)) روانپزشک آلمانی کشف گردید. دانشمندان نشان داده‌اند که امواج مغزی افراد خلاق با افراد عادی و غیر خلاق تفاوت دارد .مغز انسان برای داشتن الهامات خلاق باید قادر به ایجاد مقدار زیادی امواج آلفا ، عمدتا در ناحیه چپ مغز باشد . این افراد می‌توانند برای حل مسائلی که با آن برخورد می‌کنند ، امواج آلفای تولید شده را به کار گیرند .مردم عاری از خلاقیت ، وقتی با مسئله‌ای مواجه می‌شوند ، نمی‌توانند امواج آلفای بیشتری تولید کنند و به این ترتیب نمی‌توانند ایده‌های خلاق داشته و از پس حل مسائل برآیند .بنابراین هرگاه کسی بینش یا الهامی داشته باشد ، می‌توان حدس زد که مغز او در آن زمان بیش از حد معمول امواج آلفا تولید کرده است.

یکی از تفاوت‌های عمده بین قهرمانان ورزشی و ورزشکاران مبتدی ، تفاوت در امواج مغزی آنان است. درست پیش از اینکه یک قهرمان تیراندازی بهترین شلیک خود را بکند ، یک سری موج آلفا در قسمت چپ مغز او تولید شده است .چند هفته مطالعه بر روی افرادی که مشغول آموزش تیراندازی بودند نشان داد که با پیشرفتشان در تمرینات ، به تدریج میزان امواج آلفا در سمت چپ مغز آن‌ها بیشتر می‌شود و این میزان از امواج در نوآموزان تیراندازی وجود ندارد بلکه میزان آن به تدریج افزایش می‌یابد.

حالت تتا :فـرکانـس مـغـز در ایـن حالت 4 الی 7 هرتز است و حالتی بین خواب و بیداری است که در لحظات اولیه خواب رخ می‌دهد.

حالت دلتا :فـرکانـس مغـز در ایـن حالـت نـیـم الی 4 هرتز است و حالتی است که انسان به خواب عمیق فرورفته و فعالیت ضمیر خودآگاه تقریبا به صـفر رسیـده است .اما ضمیر ناخودآگاه حداکثر تلاش خود را دارد .خصوصا در چهار ساعـت آخر خـواب کـه به سازمان‌دهی وقایع روز گذشته می‌پردازد و بـا مـکانـیـزم های خاصی تنش‌ها را کـمـتر می‌کند فـرکانس زیر نیم هرتز نیز می‌تواند به مرگ مغزی منجر شود .با توجه به اینکه انسان یک‌ سوم عـمر خود را در خواب سپری می‌کند ، می‌تواند با آگاهی به خوابش در این زمان نیز به برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه خود بپردازد.

ما بسیاری از درس‌های زندگی‌مان را در این حالت دریافت می‌کنیم ، چه بـسا برای خیـلی از مـا اتـفـاق افتـاده است که پس از بیدار شدن از خواب ، فکری به سرمان زده است و یا توانسته‌ایم خیلی از مسائل را حل کنیم .بسیاری از دانشمندان نیز طبق ادعای خودشان ، در این حالت بـه کشف‌های خود رسیده‌اند. این همان مـفـهـوم وجدان است کـه مـا آن را لمـس می‌کنیم و پاسخ خیلی ازسؤالات را از آن استخراج می‌کنیم.

 

اولین روش پیشنهادی‪ :برنامه‌ریزی ذهن با روش هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم

هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم چیست؟

 

بسیاری از افراد اطلاعات اشتباه و نادرستی درباره هیپنوتیزم دارند .هیپنوتیزم عبارتست از یک حالت توأمان تن آرامی (ریلکسیشن) و تمرکز عمیق که در آن ذهن از تمامی نگرانی‌ها و دغدغه‌های روزمره جدا می‌شود .این حالت هرگز شبیه به خواب و یا بیهوشی و عدم آگاهی نیست ، بلکه تجربه یک حالت هوشیاری برتر است که به آن خلسه نیز گفته می‌شود.

در مطالب قبلی بیان شد که چگونه افکارمان می‌تواند تمام زندگی ما را بسازند و با قدرت فکر و جادوی کلام و عبارات تلقینی و جملات تأکیدی آشنا شدید .همان‌طور که بیان شد ، ضمیر خودآگاه در حالت هوشیاری اجازه ورود هر اطلاعاتی را به ضمیر ناخودآگاه نمی‌دهد و عبارت‌های تأکیدی که شما انتخاب کرده‌اید و در طول روز آن‌ها را تکرار می‌کنید ، ممکن است پس از مدتی باعث افسردگی شما شوند.

هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم ، یکی از روش‌های علمی اثبات شده برای عبور از فیلتر ضمیر خودآگاه است.

در هیپنوتیزم ضمیر خودآگاه و ذهن منطقی انسان ، به‌طور موقت به کمترین میزان فعالیت خود می‌رسد .در این حالت دسترسی به ضمیر ناخودآگاه امکان می‌یابد و می‌توان اطلاعات و تلقین‌های جدید را به آن داد و آن را مجدد برنامه‌ریزی کرد.

شاید برای شما این سؤال پیش آمده باشد که تفاوت هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم چیست؟ هیپنوتیزم ، فرآیندی است که شخص توسط فرد هیپنوتیزور به حالت خلسه فرو می‌رود و خود هیپنوتیزم ، فرآیندی است که فرد ، خودش با توجه به مهارت‌های از قبل کسب‌شده یا با فایل‌های صوتی یا تصویری خود هیپنوتیزم به خلسه فرو می‌رود.

تجربه حالت هیپنوتیزم برای افراد گوناگون ، متفاوت است .بهترین توصیف آن تغییر مرکز توجه است. فردی که در حالت هیپنوز قرار دارد ، کاملا هشیار است و بر همه چیز کنترل دارد ، اما به صورتی خارق‌العاده بر موضوع هیپنوتیزم و صدای هیپنوتیزور تمرکز می‌کند تا بدین وسیله ذهن خود را دوباره برنامه‌ریزی کند.

از هیپنوتیزم می‌توان برای تغییر رفتار ، تغییر عادات بد و مخرب ، غلبه بر انواع ترس‌ها و فوبیاها ، غلبه بر استرس و نگرانی ، تغییر افکار و باورهای محدودکننده مخرب و منفی ، کاهش یا افزایش وزن ، بهبود و ارتقا شخصی ، بهبود کیفیت زندگی ، مقابله با افسردگی ، موفقیت شخصی و حرفه ای و...

با استفاده از هیپنوتیزم به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توان تغییرات مطلوب را در خود شکل داد ، آن‌ها را تثبیت کرد و در نتیجه کیفیت زندگی خود را ارتقا داد.

برای توضیح عملکرد هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم تصور کنید که ضمیر ناخودآگاه  شما یک کامپیوتر یا قطعه الکترونیکی است و هیپنوتیزم مثل یک مهندس تمامی فعالیت‌ها ، نحوه عملکرد ، میزان بازدهی و هر موردی که به این کامپیوتر مربوط می‌شود را تعریف و برنامه‌ریزی می‌کند تا کامپیوتر دقیقاً در راستای این برنامه داده شده عمل کند.

 

 بهترین زمان استفاده از روش خود هیپنوتیزم

  

بهترین زمان برای برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه با استفاده از روش خود هیپنوتیزم ، به هنگام استراحت کامل است که بتوانید فکر کنید و همزمان روی خواسته‌هایتان تمرکز کنید و عبارت‌های تلقینی و جملات تأکیدی‌تان را بیان کنید.

به عنوان مثلا اگر مجبور هستید در مقابل جمع یا در کلاس سخنرانی کنید ولی اضطراب دارید ، از روش خود هیپنوتیزم و تلقین به خود چه قبل از سخنرانی و چه در طی سخنرانی استفاده کنید .خودتان را در مقابل افراد حاضر در آن جمع تصور کنید و احساس کنید که آسوده هستید و آرامش کامل دارید. عبارت‌های تلقینی‌تان را نیز در این حالت به خودتان بگویید .اگر دیدید وقتی می‌خواهید این تلقین‌ها را به خود بدهید به خواب می‌روید سعی نکنید که بیشتر بیدار باشید .این تلقین‌ها تا لحظه‌ای که به خواب می‌روید به ضمیر ناخودآگاه شما راه می‌یابد.

این کار را می‌توانید در زمان‌های مختلف انجام دهید مثلا:

‫1- صبح وقتی از خواب بلند می‌شوید.

2- در طول روز وقتی می‌خواهید استراحت میان روزی داشته باشید.

3- شب هنگام زمان تاریکی که آماده خواب هستید.

 

دومین روش پیشنهادی ‪ :هیپنوتراپی با پیام‌های پنهان ‪(Subliminal Messages)

دومین روش عبور از ضمیر خودآگاه برای دسترسی به ضمیر ناخودآگاه و برنامه‌ریزی مجدد آن ، استفاده از روش پیام‌های زیر آستانه‌ای ( )Subliminal Messagesیا هیپنوتراپی پیام‌های پنهان است.

همان‌طور که در قسمت‌های پیش توضیح دادم ، عبارات تأکیدی مثبت عباراتی کوتاه و مثبت هستند که افراد با توجه به اهداف موردنظر خودشان از جمله موفقیت ، کسب ثروت ، عشق ، رسیدن به آرامش ، دستیابی به اهداف و ...آن‌ها را یادداشت می‌کنند و سپس بر اساس زمانی که تعیین کرده‌اند آن را تکرار می‌کنند تا اینکه درنهایت به خواسته‌های خودشان برسند.

شاید شما هم در سایت‌ها و کتب مختلف دیده باشید که تأکید می‌کنند عبارات تأکیدی مثبت را با احساس خوب و قوی هر روز بارها و بارها تکرار کنید تا به اهداف خودتان برسید . فلسفه تکرار عبارات تأکیدی مثبت این است که با تکرار عبارات مثبت ، افکار ، باورها ، عادات ، عقاید قدیمی و منفی از ذهن ناخودآگاه پاک شود و به جای آن‌ها افکار مثبت و باورهای صحیح در جهت رسیدن به خواسته‌ها در درون شما شکل بگیرد.

شما ممکن است برای چند دقیقه یا حتی چند روز در حین تکرار عبارات تأکیدی مثبت ، احساس بسیار خوبی داشته باشید ولی ذهن و ضمیر خودآگاه شما (ذهن منطقی و استدلال گرا) به مقابله با این عبارات تأکیدی مثبت می‌پردازد و آن‌ها را نمی‌پذیرد. 

وقتی شما تکرار می‌کنید «من لحظه به لحظه پولدارتر می‌شوم» یا «من هم‌اکنون ثروتمند هستم» ، ذهن خودآگاهتان این جملات را نمی‌پذیرد چون شما در واقعیت ثروت کمی دارید و یا حتی فاقد ثروت هستید و در اینجاست که تکرار عبارات تأکیدی به‌طور معکوس عمل می‌کند و به جای احساس ثروتمندی احساس فقیری می‌کنید و این احساس ‌چنان قوی است که باعث ارسال پیامی مخرب‌تر و منفی‌تر به ضمیر ناخودآگاهتان می‌شود.

یکی از بهترین و ساده ترین روشها برای جلوگیری از بروز افسردگی پس از تکرار عبارات تأکیدی و تصویرسازی و جلوگیری از ارسال پیامهای مخرب به مغز ، استفاده از تکنولوژی پیام‌های پنهان است.

 

انواع پیام‌های پنهان (محرک‌های زیرآستانه‌ای)

 

‫‪ Subliminal Messages پیام‌هایی هستند که در سطحی پایین‌تر از آگاهی هوشیارانه عمل می‌کنند و به دریافت‌کننده پیام‌های پنهان منتقل می‌شوند و پیام‌های آن توسط ضمیر ناخودآگاه فرد ، دریافت می‌شوند .پیام‌های پنهان بر اساس کانال‌های ورودی ضمیر خودآگاه به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

1- پیام‌های پنهان دیداری

پیام‌های پنهان دیداری ، تصاویری‌ هستند که با سرعت زیاد از جلوی چشمان شما می‌گذرند و شما به صورت خودآگاه متوجه پیام آن نخواهید شد ولی چون قدرت پردازش ضمیر ناخودآگاه بیشتر از قدرت پردازش ضمیر ناخودآگاه است ، ناخودآگاه قادر خواهد بود تا این پیام تصویری را دریافت کند.

 

‫‪ -2پیام‌های پنهان شنیداری  

پیام‌های پنهان شنیداری ، پیام‌هایی صوتی هستند که فرکانس آن‌ها تغییر داده شده و در نتیجه به صورت خودآگاه نمی‌توانید متوجه عبارات تأکیدی آن‌ها بشوید ولی ناخودآگاه شما قادر است که این پیام‌ها صوتی را دریافت کند. مطالعات علمی انجام شده در زمینه پیام‌های پنهان تکنولوژی پیام‌های پنهان (subliminal Messages )

حدود چندین دهه عمر دارد .مطالعات فراوان،  نشان داده است که این پیام‌ها می‌تواند تأثیر طولانی مدت و رضایت بخشی از خود بر جا بگذارد ، به نحوی که از یک طرف می‌تواند سبب ترک عادات ناخواسته شود و از طرف دیگر عملکرد فرد را ارتقا دهد .این تکنولوژی بسیار موفقیت‌آمیز بوده چون توانایی تداخل در دیوار ذهنی ناخودآگاه توسط عبور از ذهن منطقی خودآگاه را دارد.

مطالعات و تحقیقات فراوانی در جهت اثبات تأثیرات ناشی از تکنولوژی پیام‌های پنهان (Subliminal Messages) به انجام رسیده است که برخی از آن‌ها به شرح ذیل هستند:

دکتر اسکریپچر مدیر آزمایشگاه بخش روانشناسی دانشگاه ییل در سال 1897 مقاله ای با نام روانشناسی نوین منتشر کرد که در آن برای نخستین بار به تشریح بنیادی پیام‌های پنهان پرداخت.

مارتین ولتکمپ ثابت کرده است که با استفاده از پیام‌های پنهان دیداری می‌توان انسان‌ها را به انجام کاری که به آن تمایل دارند ، تحریک کرد .

پروفسور بنجامین بی‪ .ولمن ، نویسنده بیش از 40 مقاله روانشناسی می‌گوید :افکار آگاهانه ، می‌تواند توسط محرک‌های خارج از آگاهی هوشیارانه (Subliminal Messages)  تحت تأثیر قرار گیرد  .او همچنین اضافه می‌کند که مطالعه فروید در مورد هوشیاری ، نشان می‌دهد که پیام‌های پنهان ، سطح فعال‌سازی غرایض ناخودآگاه را بالا می‌برد.

دکتر نورمن دیکسون ، روانشناس دانشگاه لندن ، تحقیق گسترده‌ای مبنی بر آموزه‌های Subliminal Messages به انجام رسانده است .در این تحقیق که در مورد پردازش ناخودآگاه افراد بود ، او با استناد به 748 تحقیق و پژوهش انجام شده نشان داد که در 80 درصد موارد ، پیام‌های پنهان ، تأثیرات مثبتی داشته است و آزمایشات موفقیت‌آمیز بوده است.

دکتر اِلدون تایلر ، مدیر مجله تحقیقات پیشرونده هوشیاری و عضو انجمن روان‌درمانی آمریکا ، به‌شدت معتقد است زمانی که   اطلاعات پیام‌های پنهان به طرز مطلوبی به نمایش گذاشته شوند ، پردازش می‌شوند ، حفظ می‌شوند و به مرحله عمل می رسند.

تحقیقات دکتر بهادر بهرامی ، دانشمند علوم اعصاب دانشگاه لندن ، با استفاده از اسکنرهای مغزی ، نشان داده است که مغز در زمان‌هایی که زیاد مشغول نیست ، بهتر می‌تواند پیام‌های پنهان را جذب کند.

دکتر کنت پارکر ، روانشناس کالج کوئینز نیویورک ، تأثیر پیام‌های پنهان بر پیشرفت عملکرد آکادمیک دانشجویان را مورد بررسی قرار داد .آنالیز آماری دقیق داده‌ها ، نشان داد که با تأثیر این پیام‌ها ، پیشرفت قابل توجهی در عملکرد آکادمیک دانشجویان دیده می‌شود.

در یک تحقیق ، دو گروه از زنان دارای اضافه وزن در یک دوره کاهش وزن شرکت کردند .در این دوره ، به یک گروه از زنان ، پیام‌های پنهان صوتی ارائه شد در حالی که در مورد گروه دوم صورت نگرفت .زنان گروه اول که پیام‌های پنهان صوتی را دریافت کرده بودند نسبت به گروه دوم کاهش وزن بیشتری داشتند و این در حالی بود که تفاوت میان دو گروه ، رفته رفته در طول دوره بیشتر نیز می‌شد.

و تحقیقات بی‌شمار دیگری که مجال بیان آن‌ها در این مقاله نیست...

 

پیام‌های پنهان چگونه عمل می‌کنند؟

 

همان‌طور که گفته شد فایل‌های هیپنوتراپی پنهان یا محرک‌های زیرآستانه‌ای ، فایل‌های صوتی یا تصویری هستند که به واسطه همکاری آهنگسازان و روانشناسان متخصص در برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه ساخته می‌شوند .این فایل‌ها ، حاوی پیام‌های غیر آشکار و غیرقابل دریافت برای ضمیر خودآگاه هستند.

فایل‌های صوتی هیپنوتراپی پنهان ، شامل عبارات تأکیدی مرتبط با هدف است که فرکانس آن نزدیک به آستانه شنوایی انسان در نظر گرفته شده و با موسیقی تلفیق شده است .در نتیجه ضمیر خودآگاه و استدلال گرای شما قادر به درک این پیام‌ها نیست و نمی‌تواند این پیام‌ها را انکار کند و آن‌ها را نپذیرد.

بنابراین با غیرفعال کردن ضمیر خودآگاه و عبور از آن ، پیام‌ها مستقیماً به ضمیر ناخودآگاه دسترسی پیدا کرده و ذهن شما در کمال آرامش و با بیشترین قابلیت این پیام‌ها را می‌پذیرد و مجددا ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی می‌کند.

وقتی شما شروع به شنیدن این فایل‌های صوتی می‌کنید متوجه ایجاد تغییرات در ذهن ، باورها و عملکردتان می‌شوید و به تدریج که فایل‌ها را بیشتر می‌شنوید پذیرش پیام‌های پنهان در ضمیر ناخودآگاه شما افزایش می‌یابد و تأثیرات آن در دنیای اطرافتان عمیق‌تر و قوی‌تر می‌شود.

مزیتی که فایل‌های سابلیمینال (بدون موسیقی درمانی) نسبت به دیگر روش‌های برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه دارد ، این است که می‌توانید در هر شرایطی و حتی زمانی که مشغول به کارهای دیگر هستید نیز به این فایل‌ها گوش داده و نتایج دلخواه خود را کسب کنید. برای اینکه بتوانید از این فایل‌های قدرتمند نتیجه بگیرید تنها کاری که لازم است انجام دهید اینست که به این فایل‌های صوتی گوش بدهید تا نتیجه مطلوب و مورد نظر خود را کسب نمایید.

تکرار مداوم این فایل‌ها ، سبب ایجاد اتصالات عصبی جدید در مغز شما شده و در نتیجه الگوهای ذهنی جدید در ناخودآگاه شما شکل می‌گیرد و به شما کمک می‌کند تا بتوانید به هدفی که مدنظرتان است برسید.

فایل‌های سابلیمینال ، عبارات تأکیدی مثبت را در تمامی زمینه‌ها از جمله رشد و پیشرفت شخصی ، مثبت اندیشی ، کاهش وزن ، افزایش اعتماد به نفس ، فراوانی و ثروت ، افزایش سطح انرژی ، آرامش ، رهایی از استرس و اضطراب ، بخشش ، موفقیت ، عشق ، سلامتی و... به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می‌کند.

یکی از عواملی که تأثیرگذاری این فایل‌ها را به‌طور شگفت‌انگیز افزایش می‌دهد همین پنهان بودن عبارت‌های تأکیدی مثبت است که توسط آهنگ پوشش داده شده است و این عبارات مثبت به صورت عبارت‌های پنهان در فرکانسی نزدیک به آستانه شنوایی ، بارها و بارها به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می‌شود.

بعد از مدتی که به فایل‌های سابلیمینال که برای برنامه‌ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه شما طراحی شده گوش می‌دهید ، شاهد نشانه‌ها و نتایج آن خواهید بود .به عنوان مثلا اگر عبارت‌های تأکیدی آن فایل مرتبط با جذب ثروت باشد ، شاهد فرصت‌های ثروت آفرین در غالب انسان‌های جدید و یا پیشنهاد کاری جدید و یا یک ایده راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و یا هر موقعیت جدید دیگری خواهید بود.

توجه داشته باشید که شما با گوش دادن مرتب به فایل‌های سابلیمینال جذب ثروت به خوبی در موقعیت دریافت جریان ثروت قرار می‌گیرید و جریان ثروت به شکل‌های مختلفی در زندگی و پیرامون شما نمایان می‌شود و حالا نوبت شماست که آن را دریافت کنید این مرحله همان مرحله دریافت در قانون جذب می‌باشد که باید از سوی شما انجام شود.

در مرحله دریافت باید آمادگی پذیرش جریان ثروت را داشته باشید و با پیگیری و دست به عمل زدن ، خواسته خود را که همان کسب پول و ثروت است ، عملی کنید .توجه داشته باشید که اگر دست به عمل نزنید طبیعتاً نتیجه‌ای نیز نمی‌گیرید.

بنابراین با شروع گوش دادن به این فایل به موقعیت‌ها و پیشنهادات و افراد جدیدی که وارد زندگی شما می‌شوند دقت داشته باشید و مطمئن باشید این پدیده‌ها توسط قانون جذب و قدرت ضمیر ناخودآگاه وارد زندگی شما شده است پس با توجه و اقدام مؤثر ، خواسته خودتان یعنی جریان ثروت را دریافت کنید و از آن لذت ببرید.

 

تمرین (3) ریلکسیشن

 

همه ما روزانه اخبار ، حوادثقتل  ، جنگ و هزاران اطلاعات بی‌فایده که فقط به روان ما آسیب می‌زنند را دریافت می‌کنیم و همیشه در حالت بتا قرار داریم و مدام در حالت استرس هستیم و از کمبود انرژی هم شکایت می‌کنیم و در نهایت به روان‌پزشک مراجعه می‌کنیم اما اگر بتوانیم ورودی مغز خود را کنترل کنیم و کمی به فکر روان خود باشیم خواهیم دید هیچ‌یک از این مسائل به سراغ ما نمی‌آیند.

پس از این پس همیشه سعی کنید روزانه 30 دقیقه ریلکسیشن همراه با موسیقی آرام‌بخش داشته باشید و مغز خود را به حالت آلفا ببرید تا از زندگی نهایت استفاده را ببرید.

به منظور رسیدن به آرامشی عمیق و همچنین تأثیرپذیری بهتر تکنیک‌های ریلکسیشن و مدیتیشن ، گوش کردن به موسیقی می‌تواند کمک بسزایی نماید .موسیقی‌های موردنظر از نوع خاصی بوده که هر کدام تأثیر ویژه خود را خواهند داشت.

سخن آخر :با برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه ، در هر زمینه‌ای موفق باشید!

اگر برنامه‌ریزی‌های ذهنی و افکار شما مطابق با هدف شما باشد ، اگر هدف خود را باور داشته باشید و روحیه‌ای عالی ، پشتکار و امید داشته باشید ، بدون شک به هدف خود دست می‌یابید اما متأسفانه فقط 10 درصد افراد این‌گونه هستند و به همین علت تنها عده کمی به اهدافی که برای خود تعیین می‌کنند دست می‌یابند.

باور داشته باشید که لیاقت بهترین‌ها را دارید چون موفقیت های زندگی تان ، حاصل باورهای درست شما از خودتان است.

 

در پایان از اینکه حوصله کردید و با اشتیاق مطالب مقاله را مطالعه کردید و با رویاهاتوبساز همراه شدید از شما تشکر می‌کنم.

منتظر نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما در سایت هستم.

با آرزوی موفقیت و ثروت روزافزون برای شما

دوستان شما این مطالب را نیز مطالعه کرده اند :  

بخش هایی از کتاب توانگران چگونه می اندیشند 

نردبان موفقیت 

10 درس طلایی از اینشتین

قدرت ذهن و روشهای کنترل ضمیرناخودآگاه

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 3

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط