شبکه های اجتماعی

17 باور و اعتقاد افراد ثروتمند

  • 22 مرداد 1398
  • 1204
  • 0

به نام خداوندی که در همین نزدیکی هاست 

 

 

17 باور و اعتقاد افراد ثروتمند

 

سلام

خیلی خوشحال هستم که به این مبحث علاقه ‌مند هستید و از شما متشکرم که وقت گذاشتید و سایت رویاهاتوبساز رو انتخاب و دنبال می کنید. 

 

چه تفاوتهایی بین ثروتمندان و فقرا در نحوه اندیشیدن و باورها وجود دارد؟

خلاصه ای از کتاب: اسرار ذهن ثروتمند ، نوشته تی هارو اکر (T-Harv Eker)

 

 

1-  آدمهای ثروتمند معتقدند: من، خودم زندگی خودم را میسازم /  آدمهای فقیر معتقدند: زندگی برای من تصادفی پیش می آید. 

اگر خواهان بدست آوردن ثروت هستید، اعتقاد داشتن به این مساله که عنان زندگی و به ویژه وضعیت مالی در دستان شما قرار دارد خیلی مهم است. اگر به این موضوع اعتقادی ندارید ، پس اصولا باید به این نکته معتقد باشید که روی وضعیت مالی زندگیتان کنترل کمی داشته یا کنترلی ندارید؛ بنابراین بر روی رسیدن به کامیابی مالی خود نیز کنترلی نخواهید داشت. این به هیچ وجه نگرش مطلوبی نیست. 

آیا به این مساله توجه کرده اید که معمولا این آدمهای فقیر هستند که بخت خود را در قرعه کشی ها می آزمایند؟ آنها در واقع به این اعتقاد دارند که پول فقط از طریق افتادن قرعه به نام آنها به دستشان خواهد رسید .   

باید این نکته را باور کنید که آگاهانه یا ناآگاهانه ، خود شما تنها کسی هستید که میتوانید موفقیت را برای خودتان به وجود آورید و تنها کسی هستید که کشمکش بین پول و موفقیت را در درون خود خلق میکنید.

2- ثروتمندان با پول ، با هدف برنده شدن بازی میکنند /  افراد فقیر با پول ، با هدف بازنده نشدن بازی میکنند. 

آدمهای فقیر در بازی با پول، به جای حالت تهاجمی ، حالت تدافعی دارند. اجازه دهید از شما بپرسم: اگر شما در هربازی یا در هر ورزشی تنها برروی دفاع کردن تکیه کنید ، شانس شما برای بردن چقدر است؟ بیشتر مردم میدانند که خیلی کم یا هیچ. 

متاسفانه هدف بیشتر مردم از بازی کردن با پول، به جای به وجود آوردن ثروت و برکت ، زنده ماندن و امنیت خاطر است . خوب ، حالا هدف و منظور شما چیست؟ 

هدف آدمهایی که به معنای واقعی ثروتمند هستند، داشتن دارایی و خیر و برکت زیاد است ، نه به مقدار کم که فقط بتوانند مخارجشان را تامین کنند، بلکه به مقدار خیلی زیاد. 

هدف عمده افراد فقیر در بازی با پول چیست؟ در همین حد که از عهده کرایه خانه و قسط و بقیه مخارج بربیایند برایشان معجزه است! 

اجازه دهید یک قانون را به شما بگویم: وقتی تصمیم شما این باشد که به اندازه ای پول داشته باشید که بتوانید فقط هزینه هایتان را بپردازید، این دقیقا همان مقداری خواهد بود که بدست خواهید آورد؛ فقط برای پرداخت هزینه ها و نه حتی هزارتومان بیشتر!   

 

3- افراد ثروتمند متعهد به ثروتمند شدن و بهبود زندگیشان هستند /  افراد فقیر آرزومند ثروتمند شدن هستند. 

اگر از بیشتر مردم بپرسید که آیا مایل هستید ثروتمند شوید یا نه؟ آنها این سوال را احمقانه دانسته و میگویند: « معلوم است که میخواهم ثروتمند شوم » .  

اما حقیقت این است که بیشتر مردم به طور جدی نمیخواهند که ثروتمند شوند. چرا؟ چون در ذهن ناخودآگاه آنها باورهای منفی زیادی در مورد ثروت و دارایی داشتن وجود دارد که به آنها میگوید ، برای ثروتمند شدن مشکلاتی وجود دارد . 

مانند این باورهای منفی 

  • اگر پول را بدست بیاورم و بعد آنرا از دست بدهم احساس شکست خواهم کرد.
  • نمیدانم مردم مرا به خاطر پولم دوست دارند یا خودم.
  • من مجبورم مخارج و مالیات بیشتری پرداخت کنم.
  • کار خیلی سختی است.
  • سلامتی خودم را از دست میدهم .
  • هرکسی از من انتظار کمک خواهد داشت.
  • و..... 

 

افرادی که باورهای منفی مانند بالا دارند ، پیامهای داخلی در مورد ثروتمند شدن را با هم مخلوط میکنند . بخشی از شما میگوید: پول بیشتر داشتن ، زندگی را با نشاط تر میکند ، اما بعد بخش دیگری به فریاد می آید: اوه ، من باید مثل سگ کار کنم! بعد قسمت دیگری از شما به نجوا در می آید: اوه، بعد از این هرکس در دنیا از من صدقه میخواهد! 

این پیام های مختلط ممکن است بی غرض باشد ولی در واقع همین تناقض ها در احساسات و افکار، یکی از عمده ترین دلایل ثروتمند نشدن بیشتر مردم است. 

 

4- ثروتمندان بزرگ و گسترده می اندیشند / افراد فقیر محدود می اندیشند . 

کلمه کلیدی در اینجا ارزش است. این نکته را مهم بدانید که چهار عامل ، ارزش شما را در بازار تعیین میکند: عرضه ، تقاضا ، کیفیت ، کمیت.

به تجربه من، عاملی که برای بیشتر مردم مهمتر از بقیه می باشد کمیت است. عامل کمیت به بیان ساده اینکه یعنی با آن مقدار ارزشی که به بازار تحویل می دهید، به چند نفر از مردم خدمت می کنید؟ یا اینکه خدمت یا محصول شما بر روی چند نفر تاثیر می گذارد؟ 

شما مایلید چطور زندگی کنید و چطور می خواهید این بازی را انجام دهید؟ آیا می خواهید در لیگ های بزرگ و دسته اولی بازی کنید یا در لیگ های کوچک؟ انتخاب با شماست. 

بیشتر مردم بازی در لیگ های پایین تر را انتخاب می کنند. چرا؟ اول به خاطر ترس ، آنها شکست را با مرگ برابر می بینند و حتی از موفقیت بیشتر گریزانند. دوم اینکه آنها احساس کوچکی و بی لیاقتی می کنند و این احساس را در خود ندارند که به اندازه کافی خوب و مهم هستند تا تفاوتی واقعی را در زندگی مردم ایجاد کنند. 

 

5- ثروتمند بر روی فرصت ها تمرکز میکنند / آدم های فقیر بر روی موانع تمرکز می کنند . 

آدم های ثروتمند زیاد شدن فرصت ها را می بینند و آدم های فقیر کم شدن آنها را می بینند. 

آدم های ثروتمند روی پاداش ها و میوه ای که بدست می آورند تمرکز می کنند ولی تمرکز آدم های فقیر روی مخاطره ها است. 

به این سوال قدیمی می رسیم که آیا نیمه لیوان، پر است یا خالی؟ 

اشخاص فقیر انتخاب های خود را براساس ترس انجام می دهند، ذهن آنها دائم آنچه را که در هر موقعیتی ایراد بوده و یا می تواند یک اشکال محسوب شود از نظر می گذراند. معیار اولیه ذهن آنها این است : اگر نشد  چی؟ یا اغلب می گویند: نه ، نمی شود. 

اما ثروتمندان همانگونه که قبلا گفتیم ، مسئولیت نتایج به دست آمده در زندگی را قبول کرده و براساس این معیار ذهن خود عمل می کنند که: میشود ، چون من آنرا عملی می کنم . 

آدمهای ثروتمند انتظار دارند که موفق شوند، آنها به توانایی ها و به خلاقیت خود اعتماد داشته و بر این باور هستند که اگر مسئله ای پیش بیاید، می توانند راه دیگری را به سوی موفقیت پیدا کنند. 

 

6- افراد ثروتمند، ثروتمندان و افراد موفق دیگر را ستایش می کنند /   افراد فقیر، از آدم های ثروتمند بیزار و متنفر هستند . 

آدم های فقیر اغلب با تنفر، حسادت و غبطه به افرادی که موفق هستند نگاه کرده و اینطور می گویند: آنها خیلی خوش شانس هستند و یا زیر لب زمزمه می کنند: حتما دزدی کرده که تونسته پولدار بشه ! 

باید تصور کنید که اگر آدمهای ثروتمند را به هر صورت و شکلی بد بدانید و بخواهید که خودتان آدم خوبی باشید، هیچوقت نمیتوانید ثروتمند شوید ، غیرممکن است ، چون این باور یک تناقض بزرگ در شما ایجاد می کند. چطور می توانید فردی شوید که از آن متنفر هستید؟  تنفر و حتی عصبانیت آشکاری که بیشتر مردم فقیر نسبت به ثروتمندان دارند، حیرت آور است .

گویی که ثروتمندان هستند که آنها را فقیر کرده اند و اینگونه ادعا می کنند: بله ، درست است آدم های ثروتمند، همه ی پول ها را به دست آورده اند و چیزی را برای ما باقی نگذاشته اند. 

غافل از اینکه موفقیت و ثروت ، فراوان و بیکران است و در همه جا حضور دارد. فقط باید آنرا تشخیص داد و از آن استفاده کرد.   

 

7- ثروتمندان با افراد مثبت و موفق معاشرت میکنند /   فقیران با آدم های منفی و یا شکست خورده معاشرت می کنند . 

افراد موفق به زندگی افراد موفق دیگر نگاه می کنند تا در خودشان ایجاد انگیزه کنند. آنها به افراد موفق دیگر به عنوان مدل هایی برای یادگیری نگاه کرده و به خود می گویند: اگر آنها می توانند انجام دهند، پس من هم می توانم انجام دهم. الگوگیری یگی از راه های مهم برای یادگیری در افراد است. 

افراد ثروتمند از اینکه دیگران در موفقیت پیشقدم شده اند خوشحالند چون می توانند اکنون و براساس تجارب آنها، طرحی را برای خود بریزند که دستیابی آنها به موفقیت را آسان تر می کند . بنابراین سریعترین و آسانترین راه برای ایجاد ثروت ، آموختن این است که افراد ثروتمند که استاد بازی با پول هستند ، چگونه بازی می کنند و آنرا الگو قرار می دهند. 

برعکس، آدم های فقیر وقتی در رابطه با موفقیت کسی چیزی را می شنوند در برابر آن قضاوت و انتقاد کرده و آنها را به باد مسخره می گیرند و سعی می کنند آنها را به سطحی که خودشان در آن قرار دارند، تنزل دهند. 

انرژی افراد قابل سرایت است؛ یا شما روی مردم تاثیر مثبت می گذارید یا تاثیر منفی . برعکس آنهم درست است، یا افرادی که با آنها سروکار دارید روی شما تاثیر مثبت می گذارند یا تاثیر منفی . 

آیا می دانستید که درآمد بیشتر مردم به طور متوسط  ، میانگین درآمد 5 دوست صمیمی آنهاتست ؟ بهتر است نگاه کنید و ببینید که با چه کسی همراهی می کنید و کسانی را که وقت خودتان را با آنها می گذرانید را با دقت بیشتری انتخاب کنید. 

 

8- آدم های ثروتمند مشتاق تبلیغ کردن خود و ارزشهایشان هستند/ آدمهای فقیر اشتیاقی به تبلیغ ندارند. 

تنفر از تبلیغ کردن خود ، یکی از بزرگ ترین موانع بر سر راه موفقیت است. افرادی که در رابطه با تبلیغ کردن از خودشان مشکل دارند ، معمولا ورشکسته هستند . خیلی واضح است اگر در کسب و کاری که متعلق به خودتان است و یا اگر نمایندگی فروش کالایی داشته باشید ، مایل نباشید که مردم از شما ، کالای شما یا خدمات شما خبر داشته باشند ، چگونه می خواهید درآمد کسب کنید؟  

حتی به عنوان یک کارمند ، اگر نخواهید از فضیلت های خودتان تعریف کنید ، کسی که به این مساله اشتیاق داشته باشد به سرعت شما را در نردبان ترقی شرکت جا می گذارد. 

مردم معمولا به دلیل اینکه فکر می کنند تعریف کردن از خود ، بی ادبی و غرور بیجا می باشد ، برتری ها و امتیازهای خودشان را برای افراد بازگو نمی کنند. اینگونه افراد که فروتنی و افتادگی بیش از حد دارند معمولا افرادی با موفقیت کمتر هستند.

 

9- ثروتمندان از مشکلات خود بزرگتر هستند / آدم های فقیر از مشکلات خود کوچک تر هستند. 

ثروتمند شدن مثل قدم زدن در پارک نیست! بلکه سفری است پر از پیچ و خم ، راه های انحرافی و موانع . 

جاده ای که به سمت ثروت می رود پر از چالش است و دقیقا به همین خاطر است که بیشتر مردم آنرا طی نمی کنند؛ آنها به دنبال جروبحث و دردسر و قبول مسئولیت نمی روند. خلاصه اینکه آنها تمایلی به مشکلات ندارند. اینجاست که یکی از بزرگ ترین تفاوت ها، بین افراد ثروتمند و فقیر قرار می گیرد. ثروتمندان و آدم هایی که موفقند از مشکلات خودشان بزرگ ترند ، حال آنکه افراد ناموفق و فقیر از مشکلات خود کوچک تر می باشند. 

آدم های فقیر تقریبا هرکاری را انجام می دهند تا مشکلی پیش نیاید و به محض دیدن یک مشکل فرار می کنند. از قضای روزگار آنهایی که نمی خواهند مشکلی داشته باشند، بزرگ ترین مشکلات را پیدا می کنند و مفلوک هستند . 

دوستان من، راز دست یافتن به موفقیت این نیست که سعی کنیم تا از بروز مشکل خودداری کنیم و یا از دست مشکلات خودمان را خلاص کنیم، بلکه راز موفقیت در این است که خودمان را چنان رشد دهیم که از هر مشکلی بزرگ تر شویم. 

 

10-  ثروتمندان دریافت کننده هایی عالی هستند / فقیران دریافت کننده هایی ضعیف هستند. 

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که باعث می شود مردم به ظرفیت کامل مالی نرسند، این است که مردم گیرنده های ضعیفی هستند. ممکن است آنها در دادن خوب باشند و یا خوب نباشند ولی در گرفتن ، بی نهایت بد هستند. 

دلیل گیرنده گی ضعیف ، اول این است که بیشتر مردم حساس بی لیاقتی و بی ارزشی می کنند و این احساس معمولا از شیوه تربیت ما می آید. 

دوم اینکه مردم گرفتن را یک کار غلط و بد می دانند و فکر می کنند دادن بهتر از گرفتن است.

این طرز فکری کاملا بی پایه است چون دادن و گرفتن دو روی یک سکه هستند و باید در توزان کامل باشند. 

هروقت خدواند نعمتی یا پولی به شما عطا کرد، هرچقدر هم که کم و ناچیز بود شکرگذار آن باشید .اگر دریافت کننده خوبی باشید، چیزهای خوب بیشتری به سمت شما می آید. 

 

11- ثروتمندان ترجیح می دهند تا براساس دستاوردها به آنها پول پرداخت شود / آدم های فقیر ترجیح می دهند تا براساس زمان به آنها پول پرداخت شود. 

درآمد ثابت مشکلی ندارد ، به شرطی که با توانایی شما برای به دست آوردن آنچه که ارزشش را دارید، تداخل نکند و معمولا در اینجاست که مشکل به وجود می آید. 

فقیران و افراد متوسط ترجیح می دهند یک مستمری و دستمزد ثابتی به آنها پرداخت شود .

آنها نیاز دارند تا خاطر جمع باشند که بدانند دقیقا مقدار معینی پول در زمانی معین در هرماه دریافت می کنند. آنچه که آنها نمی توانند تصور کنند، این است که این خاطرجمعی به بهای سلامتی آنها به دست می آید. 

زندگی کردن براساس امنیت خاطر، همان زندگی کردن براساس ترس است. در واقع با این عمل، می خواهیم بگوییم: می ترسم که نتوانم پول کافی را براساس عملکردم به دست آورم ، بنابراین تنها به میزانی که برای راحتی و زنده ماندن من کافی باشد، پول به دست می آورم . 

اما ثروتمندان ترجیح می دهند براساس نتایجی که فراهم می کنند، اگر نشود به مقدار کلی حتی به مقدار جزئی ، به آنها پرداخت شود. معمولا آدم های ثروتمند کسب و کار خودشان را دارند و درآمدشان را ترجیح می دهند براساس کمیسیون یا درصدی بدست آوردند . 

ثروتمندان (با وجودی که تضمینی وجود ندارد) شریک بودن در سود و وضعیت بازار را به حقوق های بالا ترجیح می دهند . ثروتمندان به خودشان و ارزش و توانایی هایشان اعتقاد دارند در حالی که فقیران اینچنین نیستند. 

 

12- ثروتمندان به « هردو» می اندیشند/ فقیران به « یا این، یا آن» می اندیشند. 

ثروتمندان در دنیای برکت و فراوانی زندگی می کنند ، اما فقیران در دنیای محدودیت ها به سر می برند. البته هر دو در دنیای مادی واحدی زندگی می کنند، ولی دیدگاه های آنها متفاوت است . افراد فقیر و متوسط از جنس کمبودها هستند و معتقدند: فراوانی فقط مربوط به اطراف ماست ،هیچ چیز کافی نیست ، تو نمی توانی همه چیز را با هم داشته باشی و... 

اما من و کسی که ثروتمند واقعی است معتقد است که هرآنچه را می خواهید می توانید داشته باشید . 

آیا طالب پول و ثروت هستید یا سلامتی؟ هر دو! 

آیا میخواهید روی تجارت و کار تمرکز کنید یا تفریح و سرگرمی؟ هر دو! 

آیا طالب شغل خوب هستید یا ارتباط نزدیک با خانواده؟ هر دو! 

آدم های فقیر همیشه یکی را انتخاب می کنند، ولی ثروتمندان هر دو را. 

آدم های ثروتمند می دانند که با کمی خلاقیت می شود تقریبا راهی را برای داشتن بهترین موارد در هر دو دنیا به دست آورد. از حالا به بعد هروقت با انتخاب این یا آن مواجه شدید، سوالی که باید از خودتان بپرسید این است: چطور می توانم هر دو را داشته باشم؟

 

13- ثروتمندان روی ارزش خالص دارایی هایشان تمرکز می کنند / آدمهای فقیر روی درآمد شغلی خودشان تمرکز می کنند . 

وقتی صحبت پول می رسد، معمولا مردم می پرسند: چقدر درمیاری؟ به ندرت این سوال را می شنوید که: ارزش دارایی های شما چقدر است؟ 

میزان صحیح برای ثروت ، ارزش دارایی می باشد، نه درآمد شغلی . همیشه این چنین بوده و خواهد بود. افراد فقیر فقط به میزان درآمد توجه می کنند. 

ارزش دارایی ، ارزش مالی هر آنچه است که شما دارید. برای تعیین ارزش دارایی خود هر آنچه را دارید با هم جمع بزنید . از جمله : نقدینگی ها و سرمایه گذاری ها، سهام، املاک و... 

آدم های ثروتمند تمایز بزرگ بین درآمد شغلی و ارزش دارایی را می فهمند. درآمد شغلی مهم است، ولی تنها یکی از چهار عاملی است که ارزش خالص دارایی شما را تعیین می کند. چهار عاملی که نقش تعیین کننده در ارزش خالص دارایی را دارند عبارتند از: درآمد ، پس انداز، سرمایه گذاری و ساده زیستی . 

 

14- آدم های ثروتمند پولشان را خوب اداره می کنند /آدم های فقیر پولشان را بد اداره می کنند .

توماس استانلی در کتاب پرفروش « میلیونر اتاق بعدی» ثروتمندان سرتاسر آمریکای شمالی را مورد بررسی قرار داده است که آنرا میتوان در یک جمله خلاصه گفت:« ثروتمندان در اداره کردن پول خودشان ماهر هستند» .   

افراد ثروتمند لزوما باهوش تر از فقیران نیستند، فقط آنها روش متفاوتی در برخورد با پول دارند .افراد فقیر به دلیل عدم دانش و یادگیری ، یا پولشان را بد اداره میکنند یا اینکه کلا از پول فرار می کنند . چون فکر میکنند اداره کردن پول آزادی آنها را محدود می کند و آنها را از محدوده آسایش خارج می سازد .

 

15- آدمهای ثروتمند پول خود را می دهند تا برای آنها شدیدا کار کند / آدم های فقیر شدیدا برای پول خود کار می کنند .

اگر شما نیز مانند بسیاری از مردم باشید، پس با این برنامه بزرگ شده اید که باید برای درآوردن پول به شدت کار کرد. با این وجود اگر این گونه تربیت می شدید که مهم تر این است که پول خودتان را وادار کنید تا برای شما کار کند، خیلی بهتر میشد  .

جای تردیدی نیست که تلاش زیاد مهم است، اما تنها تلاش و کار شما را ثروتمند نخواهد کرد. از کجا این را می دانیم؟ نگاهی به دنیای واقعی بیندازید، میلیون ها نه ، میلیاردها نفر هستند که شب و روز به سختی کار می کنند ، آیا همه آنها ثروتمند شده اند؟ نه! آیا عده ای از آنها ثروتمند هستند؟ نه! 

تصور اینکه باید برای ثروتمند شدن سخت کار کرد یک تصور کاذب است.

با حقوق و دستمزد و یا هر پولی که بدست می آورید، چه کار باید کرد تا این پول رشد کند؟ این سوالی است که شما را از سخت کارکردن به سمت هوشمندانه کار کردن حرکت می دهد .

به تجربه من شما باید برای پول خود سخت کار کنید، با این حال ، برای ثروتمندان این یک وضعیت موقتی است و برای افراد فقیر این یک وضعیت دائمی . 

ثروتمندان می دانند که هرچه پولشان سخت تر برای آنها کار کند ، خودشان نیاز به کار کمتری دارند. به یاد داشته باشید که پول انرژی است ، بسیاری از مردم انرژی خود را می گذارند و انرژی پول را برمی دارند. مردمی که در زمینه استقلال مالی پیشرفت می کنند ، آموخته اند که چگونه سرمایه گذاری با انرژی و کار را با اشکال دیگر انرژی جایگزین کنند ، مانند نیروی افراد دیگر ، سیستم های تجاری ، استفاده از تکنولوژی های جدید و...  

 

16- آدم های ثروتمند برخلاف ترسی که دارند دست به عمل می زنند / آدم های فقیر به ترس اجازه می دهند که متوقفشان کند.

یک اصل مهم است که می گوید: افکار باعث بروز احساسات ، احساسات باعث بروز اعمال و اعمال منجر به بروز نتایج می شوند  .

میلیون ها نفر از مردم در مورد ثروتمند شدن فقط فکر می کنند و هزاران هزار نفر ثروتمندشدن را تجسم ، تصور و یا مراقبه می کنند. تجسم ها و تصورها و مدیتیشن، ابزارهای جالبی هستند اما تا آنجا که به شما می توانم بگویم، هیچکدام از آنها سرخود پولی واقعی را به دنیای حقیقی شما نخواهند آورد. در دنیای واقعی باید دست به اقدام بزنیم.

چرا اقدام اینقدر مهم است؟ 

اجازه دهید به فرایند تجلی دادن خواسته ها برگردیم . به افکار و احساسات نگاه کنید ، آیا انها بخشی از دنیای درونی هستند یا دنیای بیرونی؟ دنیای بیرونی . 

حالا به نتایج نگاه کنیم . آیا آنها بخشی از دنیای درونی هستند یا دنیای بیرونی؟ دنیای بیرونی .

پس اقدام و عمل در واقع « پلی » است بین دنیای درون و دنیای بیرون . 

پس اگر اقدام اینقدر مهم است ، چه عاملی از دست زدن به اقدامات که می دانیم به انجام آنها نیازمندیم جلوگیری می کند؟ ترس، شک و اضطراب بزرگ ترین موانع نه تنها برسر راه موفقیت بلکه بر سر راه شادی و نشاط است. بنابراین، یکی از بزرگ ترین اختلافات بین ثروتمندان و فقیران این است که آدم های ثروتمند علیرغم ترسی که دارند تمایل به عمل کردن نیز دارند اما فقیران اجازه می دهند که ترس و شک و اضطراب آنها را متوقف کنند. 

 

17- آدم های ثروتمند همیشه در حال رشد کردن و یادگرفتن هستند / آدم های فقیر فکر می کنند که همه موارد را می دانند .

یکی از خطرناک ترین جملات در سر راه موفقیت این است : من آن را می دانم .

صراحتا بگویم: اگر واقعا ثروتمند و شاد نیستید، فرصت خوبی هنوز هست که در مورد پول ، موفقیت و زندگی اطلاعاتی به دست آورید. این جمله معروف و مهم را فراموش نکنید که اگر آنطور که دوست دارید موفق باشید ، موفق نیستید ، موردی وجود دارد که از آن اطلاع ندارید و باید یاد بگیرید  .

آنچه نیاز دارید این است که راه های جدید را بشناسید و یاد بگیرید ، به همین دلیل است که ما این مقاله را تهیه  و در اختیار شما قرار دادیم . هدف ما این بود که یک سری باورهای جدید و تازه را در شما ایجاد کنیم تا اعمال شما تغییر کند و نتایج بهتری بگیرید.

ادامه رشد و یادگیری برای موفقیت ضروری است.

فیزیک دان ها اتفاق نظر دارند که هیچ عاملی در دنیا ساکن نیست، هر تکه ای از این کائنات همواره در حال تغییر و تحول است . حتی سنگ و فلز سخت که به چشم شما ساکن و بدون تغییر می رسد، در حال تغییری است که به چشم نمی توانید ببینید  .

هر گیاهی را که می خواهید در نظر بگیرید ، اگر رشد نکند ، به زودی می خشکد ، همین هم در مورد انسانها و موجودات زنده دیگر صدق میکند   .

تغییر یک جزء لاینفک در کائنات است پس تا دیر نشده و مجبور به تغییر نشدهاید ،خودتان را برای بهبود زندگیتان تغییر دهید.  

دوستان شما این مطالب را نیز مطالعه کرده اند : 

قدرت ذهن و روشهای کنترل ضمیر ناخودآگاه 

بخش هایی از کتاب توانگران چگونه می اندیشند 

پنج دزد خوشبختی 

کلید طلایی

17 باور و اعتقاد افراد ثروتمند

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط