شبکه های اجتماعی

11کاری که شما را به موفقیت و ثروت می رساند

  • 6 اسفند 1395
  • 4559
  • 0

 

به نظرشما اول باید موفق شویم تا خوشبخت باشیم، یا هروقت خوشبخت بودیم موفق میشویم؟ این سوالی است که سال ها ذهن افراد بزرگ دنیا را به خودش مشغول کرده، عده ای معتقدند خوشبختی یعنی بدست آوردن موفقیت در زندگی، عده ای دیگر معتقدند موفقیت ها زمانی بدست می آید که احساس خوشبختی میکنیم.

اما،تمامی افراد بزرگ، بر این باور هستند که موفقیت و ثروت یکی از علایم خوشبختی است.به این معنی که اگر شما خوشبخت باشید راحت تر میتوانید در هر کاری موفقیت شوید و راحت تر میتوانید برای بدست آوردن ثروت تلاش کنید، اگر موفقیت و ثروت را همزمان بدست آورید، احساس خوشبختی نیز خواهید کرد. شما هرکدام را داشته باشید، میتوانید به کمک آن دیگری را هم بدست آورید.

1- داشتن عادتهای مثبت

اولین و مهمترین راه، داشتن عادتهای مثبت روزانه است، برای مثال اهل مطالعه کتاب هستید؟ یا ورزش میکنید؟ هر روز چیز جدیدی یاد میگیرید؟ برای این کارمیتوانید یک لیست ازعادت های بدی که دارید تهیه کنید و مقابل آنها عادت های خوبی که دوست دارید داشته باشید و فکرمی کنید که به شما کمک خواهند کرد را بنویسید و آنها را به مدت 21 روز مداوم انجام دهید تا جایگزین عادت های  بد قبلی شوند.

2- هر روز بهتر از دیروز باشید

یعنی شما کافیست مهارت هایی که از آنها پول بدست می آورید را هر روز کمی پرورش یافته تر از دیروز کنید تا پول و ثروت را مثل سیل  وارد زندگی تان کنید. افراد ثروتمند تنها مقداری بیشتر از افراد غیرثروتمند متخصص هستند.

3- حفظ اعتدال در انجام کارها

کسب و کار و ثروت و پول خوب است،تفریح، خانواده ،سلامتی ،دوستی ،لذت، عشق و محبت هم خوب است. شما اگر بخواهید یکی را فدای دیگری کنید، هرگز موفق نخواهید شد. البته شاید در بهترین حالت به خواسته تان برسید، اما هرگز از آن لذت نخواهید برد. پس اعتدال را در راه کسب ثروت و موفقیت و موارد شخصی و عاطفی حفظ کنید.

4- کاری را که شروع میکنید، تمام کنید

کار امروز را به فردا موکول کردن مانند ثروت امروز را فردا بدست آوردن است، آیا دوست دارید؟ اگر نه، پس کارهای امروز را باید همین امروز انجام دهید ،تمام کنید و با خیال راحت به فکر کارهای فردا باشید. اگر هر روز به فکر انجام کارهای دیروزتان باشید، بدانید که راه  را اشتباه رفته اید و باید مراقب باشید.

5- با دید مثبت به دنیا بنگرید

موفق ترین فرد در زندگی شما چه کسی است؟ او را  تصور کنید، سپس به این سوال فکر کنید : آیا او فرد مثبت اندیشی است یا منفی نگر؟ من او را نمی شناسم اما میتوانم تضمین کنم حتما فردی مثبت اندیش است. تمامی افراد موفق، افرادی مثبت اندیش بوده اند. اگر دیدی منفی داشته باشید، هرگز نمیتوانید مسائل و مشکلات موجود در سر راهتان را حل کنید ! فقط افراد مثبت اندیش میدانند برای هر مسئله ای، راه حلی وجود دارد.

6- پس انداز را فراموش نکنید

سعی کنید که همیشه درصد مشخصی،ولو اندک از پول خودتان را پس انداز کنید و این روند را هر ماه ادامه دهید.

7- مطالعه منظم روزانه

حتما هر روزمطالعه داشته باشید. هر موضوعی،هر کتابی که دوست دارید، فقط روزانه مطالعه داشته باشید تا تاثیرشگفت انگیز آنرا در زندگی و موفقیت تان مشاهده کنید. تقریبا تمام افراد موفق دنیا اهل کتاب و مطالعه بوده اند،شما اهل مطالعه هستید ؟

8- تلویزیون ممنوع

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، افراد موفق نه تنها تلویزیون نگاه نمیکنند، بلکه به شدت از آن فرار می کنند. افراد موفق مواظب ورودی های ذهن خود هستند تا هر چیزی وارد آن نشود. شما هم کافیست تلوزیون دیدنتان را محدودتر کنید، تا ورودی های منفی کمتری وارد ذهن ناخودآگاهتان شود.

9- تسلیم نشوید

هرگز تسلیم نشوید. شما نام افرادی را که به عنوان فرد موفق امروزه می شناسید و الگویتان قرار میدهید، همانهایی هستند که در بدترین شرایط هم،هرگز تسلیم نشدند که اگر تسلیم شده بودند امروز نامشان مانند دیگران افراد عادی فراموش میشد.

10- گذران وقت با افراد همفکر

میزان درآمد شما میانگین درآمد 5 نفری است که بیشترین وقت خودتان را با آنها سپری میکنید،ذهنیت شما،طرز رفتارتان،نوع صحبت هایتان و... میانگینی از ذهنیت،رفتار،طرز صحبت و... 5 نفر نزدیک تان است.میخواهید موفق شوید؟ با 5 نفر از افراد موفق دوستی کنید.

11- چرا میخواهید ... ؟

چرا میخواهید ثروتمند شوید؟ چرا میخواهید آن ماشین گران قیمت را بخرید؟ چرا میخواهید موفق شوید؟  چرا میخواهید حساب بانکی خود را افزایش دهید؟ و چرا و چرا و چرا؟؟؟ کافیست بدانید چرا برای موضوعی خاص تلاش میکنید، تا هرگز و تحت هیچ شرایطی نه تنها تسلیم نشوید، بلکه وقتی به فکرِ  این "چرا" ها باشید، قدرت و انرژی و انگیزه شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

 

11کاری که شما را به موفقیت و ثروت می رساند

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط