شبکه های اجتماعی

چشم بسته کتاب بخوانید

  • 21 فروردين 1396
  • 4799
  • 3

به نام خداوند سمیع و بصیر

خطاپوش بخشنده بی نظیر

 

اگر کتاب‌خوان نیستید، کتاب‌گوش شوید

کتابهای صوتی هم مانند کتابهای چاپی قابل حمل هستند اما به روشی متفاوت. در مورد کتابهای صوتی شما می توانید کتابهای بیشتری را به همراه داشته باشید


کتاب‌هایی که حرف می‌زنند


در ابتدا کتاب‌های صوتی فقط برای نابینایان بود اما با آمدن موبایل و آسان شدن شنیدن کتاب صوتی، مورد استفاده همگان قرار گرفت. در بسیاری از کشور‌ها برای جذب مخاطب از صدای چهره‌های معروف و هنرپیشه‌ها استفاده کرده‌اند. چهره‌های معروفی مثل جانی دپ، اوپرا وینفری، کیت وینسلت و ... کتاب‌هایی را صوتی کردند و باعث استقبال بیشتر مردم از این دست کتاب‌ها شدند.


چرا کتاب گوش کنم؟


خیلی از مردم ما حوصله شنیدن دارند، ولی حوصله مطالعه ندارند؛ زیرا ما ایرانی‌ها معمولا مردمی شفاهی هستیم. در آثار داستانی شخصیت‌ها صداهایی متمایز دارند و خواننده در عمل اجرا می‌کند.
از فواید کتاب‌های صوتی ارزان بودن، و جاگیرنبودن آنها است. امروزه همین جاگیر بودن و سختی حمل‌و‌نقل کتاب‌ها از معضلات افراد کتابخوان، به‌خصوص در زمان جابه‌جایی منزل است. در حالی که تعداد زیادی از کتب صوتی را میتوان در یک طبقه از کمد جا داد. حسن دیگر کتاب صوتی استفاده از وقت‌های مرده است. همه ما در طول روز مدت زمان زیادی را در رفت‌و‌آمد‌های شهری سپری می‌کنیم؛ بنابراین می‌توانیم با گوش کردن کتاب صوتی از این اوقات تلف شده نهایت استفاده را ببریم.
از طرفی کتاب‌های صوتی برای افراد کهنسال(که نمی‌توانند کتاب مطالعه کنند) روشندلان و افراد کم‌سواد و بی‌سواد نیز می‌تواند هدیه و پیشنهاد خوبی باشد.


از کجا تهیه کنم؟

 

در حال حاضر کتابهای صوتی

 در زمینه موفقیت،قانون  جذب،ثروت و... در سایت رویاهاتو بساز در دسترس عموم می باشد. این برای اولین بار در سطح کشور است که کتابهایی از خانم استر هیکس و تی هارو اکر بصورت حرفه ای و با کیفیت عالی در گروه موفقیت بخشی تولید و عرضه میشود.
 

برخی از مزایای استفاده از کتاب صوتی


استفاده از کتاب صوتی مزایای بسیاری دارد. در این مقاله به طور خلاصه به بعضی از این مزایا اشاره می‌شود:

استفاده بهینه از زمان‌های غیر کارآمد و امکان انجام همزمان کارها


گوش دادن به کتاب صوتی لذت بخش است، اما برتر از آن این که می‌ توان با استفاده از آن زمان‌ هایی را که به طور عادی از دست رفته محسوب می‌شوند، به بهترین زمان برای مطالعه تبدیل کرد. افرادی که در طول روز زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار خود می‌کنند، از طرفداران پر و پا قرص کتاب صوتی هستند. گوش کردن به کتاب صوتی به آنها کمک می‌کند در طول مسیر کمتر استرس داشته باشند و زمان برایشان سریع‌تر بگذرد و از همه مهم‌تر این که کتاب ‌های دلخواه خود را نیز مطالعه کرده باشند.
این کتابها را با خود به اتومبیلتان ببرید! در سفرهای جاده ای ، در رفت و آمد به سر کارتان ، مدرسه و در حال اجرای فعالیتهایتان آنها را همراه خود داشته باشید.

همچنین کتابهای صوتی برای گوش کردن در زمان پیاده روی ، دویدن و ورزش کردن بسیار مناسب است
بر اساس تحقیقات اخیر هر شهروند آمریکایی برای رفتن به سر کار و برگشتن از آن، حدود یک ساعت و سیزده دقیقه وقت صرف می‌کند که معادل چهارصد و چهل ساعت یا یازده هفته کاری در سال می‌شود. در صورتی که از همین زمان برای گوش دادن به کتاب گویا استفاده شود، کتاب های بسیاری در طول سال به همین سادگی مطالعه خواهد شد. به طور یقین زمان های از دست رفته برای مردم ما بیشتر از اینهاست.

اگر خواندن را دوست دارید، اما آن قدر مشغول کارهای دیگر هستید که به کتاب خواندن نمی‌رسید، گوش کردن به کتاب های گویا راهی ویژه و فوق‌العاده برای پر کردن بسیاری از زمان های غیر مولد است که عموماً همه ما در طول روز چند ساعتی از آن را داریم. هنگام ورزش، انجام کارهای شخصی، نظافت و … از جمله این زمانهاست.


آموزش


کتاب صوتی برای اهداف آموزشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ابزاری ارزشمند برای یادگیری محسوب می‌شود. با کتاب صوتی برخلاف کتاب سنتی، فرد می‌تواند هنگام انجام کارهای دیگر نیز به یادگیری بپردازد. کارهایی که نیاز به فکر و توجه چندانی ندارند، همزمان با گوش کردن به کتاب صوتی و یادگیری امکان پذیر هستند.

سالمندان، بیماران، ناتوانان و معلولین


کتاب صوتی برای این دسته از افراد فوق‌العاده است. افرادی که به هر دلیلی از فعالیت های معمول محروم هستند، با گوش دادن به کتاب صوتی، می‌توانند بخش زیادی از اوقات خود را به بهترین شکل پر کنند و از آن لذت ببرند.

افرادی که اختلال بینایی دارند


کتاب صوتی برای نابینایان و کسانی که اختلال بینایی دارند، یک موهبت محسوب می‌شود. کتاب صوتی به آنها این امکان را می‌ دهد تا از انواع کتاب ‌های مورد علاقه‌شان بهره‌مند شوند. کتاب‌ های صوتی می‌تواند به این افراد کمک کند تا دانش و معلومات خود را افزایش دهند و زندگی‌شان را از جهت شخصی و حرفه‌ای غنی‌تر کنند.

ایجاد علاقه به کتاب در کودکان

 
مهمترین مهارتی که یک کودک می‌تواند کسب کند، مهارت خواندن است. کتاب صوتی می‌تواند به راحتی آنها را برای زبان آموزی تحریک و تشویق کند و عشق به یادگیری را در آنها افزایش دهد. کودکان می‌ توانند همزمان که به کتاب نگاه می ‌کنند، به قصه گوش دهند و دایره لغات و مهارت ‌های ارتباطی‌شان را افزایش دهند. اگر شما می‌ خواهید عشق به مطالعه را در کودکان‌تان افرایش دهید،کتاب صوتی شروع فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

کاملاً ثابت شده که درگیر چیزی شدن با بیش از یک حس، می‌تواند به درک بهتر آن کمک کند. کتاب صوتی می‌تواند به کودکان کمک کند تا کلمات را هم از طریق شنیدن و هم از طریق دیدن یاد بگیرند. از آن جایی که آنها می‌توانند کلمه را ببینند و همین طور بشنوند که چگونه به طور مستقل یا در متن استفاده می‌شود، این کار کمک می‌کند تا دو برابر سریع‌تر از روش های دیگر بیاموزند. وقتی شما به کتابهای صوتی گوش می کنید در یادگیری لغت به شما کمک می کند. وقتی لغات بیشتری در متون شنیده می شود لغات بیشتری یاد گرفته می شود. 

گوش دادن به کتابهای صوتی جالب است زیرا که گوینده در اصل یک بازیگر است. این مثل اینست که در حال تماشای تلویزیون هستید بدون تصویر.

شما همه جزئیات کوچک را هم در کتابهای صوتی می شنوید. گاهی افراد ممکن است یک پاراگراف یا صفحه را از دست بدهند که می تواند بخش مهمی از کتاب باشد اما گوش دادن به کتابهای صوتی باعث می شود شما شنونده بهتری بشوید. 


در حال حاضر بیش از 23 میلیون امریکایی که هنگام رانندگی، ورزش، باغبانی و هر جا که چشمانشان مشغول است ولی ذهنشان آزاد است تا یاد بگیرند یا سرگرم باشند. به فرمت های مختلف کتاب صوتی از کاست هایی که هنوز موجودند تا سی دی، کارتهای حافظه، ام پی تری و کتاب های صوتی ، گوشی های همراه، و ... گوش می دهند.
گوش دادن به کتابهای صوتی تعداد کتابهایی را که کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان می خوانند را افزایش می دهد. اگر شما در طی هفته به دو و یا بیشتر از دو کتاب صوتی گوش کنید شما دست کم 8 کتاب را در یک ماه مطالعه کرده اید که این رقم بیشتر از چیزی است که بیشتر مردم در یک سال مطالعه می کنند!
تولید کتاب صوتی در خیلی از کشورها پیشینه‌ای طولانی دارد و به همین خاطر مقوله‌ای کاملاً شناخته شده­ است و بسیاری از عناوین کتاب­ها، بعد از انتشار به صورت مکتوب، به شکل صوتی هم روانه بازار می‌شوند و مخاطبای پر و پا قرص خودشان را هم دارند. با وجود مشکلات خاصی که متاسفانه در کشور ما وجود دارد - مثل نبود قانون کپی رایت- خلاء کتاب­ های صوتی احساس می شود و گروه موفقیت بخشی با استفاده از نیروی متخصص و بهره‌گیری از کلیه امکانات و ابزارهای حرفه‌ای و تخصصی، محصولاتی با کیفیت مطلوب تولید می کند و در اختیار علاقه‌مندان قرار می دهد تا اثری ماندگار در حوزه کتاب های صوتی برجا گذارد.

انتشار کتاب های صوتی نقش مهمی در راستای اعتلای فرهنگ کتابخوانی در جامعه دارد زیرا از هر زمان برای مطالعه می توان استفاده کرد و گویا انسان همواره در حال یادگیری خواهد بود. خواندن و گوش دادن دو راه مهم برای یادگیری هستند اما کتابهای صوتی به خواننده این امکان را می دهد تا با کتابها به صورت متفاوتی از کتابهای چاپی درگیر شود.

  کتابهای صوتی راه بهتری برای مطالعه کتاب هستند به دلیل صدای گوینده. وقتی که به کتابهای صوتی گوش می دهید بهتر آنرا می فهمید وقتی که گوینده صدای خود را در موقعیت های مختلف و برای کاراکترهای مختلف تغییر می دهد و فقط کتاب نمی خواند بلکه نقش هم بازی می کند. یک صدا می تواند محتوای بیشتری را نسبت به متون چاپی بیان کند. 


گروه موفقیت بخشی برای اولین بار اقدام به انتشار کتاب های صوتی خانم استر هیکس (استر هیکز) در زمینه قانون جذب،تی هارو اکر در زمینه ثروت-آنتونی رابینز در زمینه موفقیت و کاترین پاندر در زمینه روابط عاطفی و همچنین کتاب های صوتی در زمینه ثروت آفرینی کرده است.

 

راستی اگه هنوز عضو کانال تلگرامی ما نشدید،بدونید که مطالب و آموزشهای مفید زیادی رو از دست دادید.از ما گفتن بود...

میخوام عضو کانال رویاهاتوبساز شوم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
زهرا شریفیان در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۱

پولی که بابت خرید کتابهای صوتی میپردازید به مراتب کمتر از هزینه هایی است که بعدا بخاطر نخواندن ان کتابها خواهید پرداخت. بهترین سرمایه گذاری برای روح و ذهن کتاب صوتیه

شریفیان در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

دقیقا همینطوره

پاسخ

زهرا شریفیان در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۱

سلام اقای بخشی.ممنونم ازتون بخاطر کیفیت و قیمت این کتابها.واقعا راضیم از کتابها . باورم نمیشه اینارو با این قیمت خریدم.خداروشکر که با سایت شما اشنا شدم

شریفیان در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

سلام سرکارخانم.من هم از اعتماد و همراهی شما ممنونم.

پاسخ

mahdiyar arabi در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ گفته:
۰ ۰ | ۲

شاید گاهی بعد از خوندن یه کتاب کاغذی حس و حال دوباره خوندنش نباشه ولی کتاب صوتی رو میتونیم بعد از دفعه اول که با دقت گوش دادیم،چندین دفعه در حین کارای روزمره بزاریم و گوش کنیم و هربار مطالب رو تثبیت کنیم????
هرکتابی رو باید 4بار خوند یا گوش کرد و 40بار عمل کرد????????????????????????????????

مطالب مرتبط