شبکه های اجتماعی

چرا کتاب صوتی؟

  • 7 مهر 1398
  • 1050
  • 0

به نام خداوندی که در همین نزدیکی هاست 

 

 

کتاب صوتی: یک اختراع چند جانبه برای بشر

در ابتدا کتاب صوتی با صدای رسا و اثربخش گویندگان مطرح در جهان برای استفاده ی نابینایان اختراع شد. نابینایان با این کتاب صوتی به دنیای وسیع کتاب ها راه پیدا کردند. جالب است بدانید نخستین بار ظهور کتاب صوتی در ایران توسط دکتر جواد شوکولاتخور که خود یک فرد نابینا بود، بوده است.

مخترع کتاب صوتی شاید ابتدا اصلا فکرش را هم نمیکرده که بعد از گذشت چندین دهه، کتاب صوتی ای که برای استفاده نابینایان اختراع کرده بود، آنقدر کاربران وسیعی را دربرگیرد که امروز کمتر کسی باشد که از این کتابها استفاده نکند.

کتاب صوتی در ابتدا به صورت کاست در اختیار مردم قرار گرفت. سپس بصورت سی دی هم وارد بازار شد.

 

مزایای کتاب صوتی

امروزه اغلب مردم مشغله های زندگی و نداشتن فرصت را بهانه ی کتاب نخواندن می کنند. به جرئت می توان گفت که در زندگی تمام افراد زمان های مرده وجود دارند که به چشم نمی آیند. فرقی ندارد دانشجو باشید یا دانش آموز، کارمند باشید یا خانه دار، قطعا زمان هایی هرچند اندک در طول روز برای مطالعه پیدا می کنید.

بهانه دیگر افراد، سنگین بودن و در دسترس نبودن کتاب های کاغذی در مکان های عمومی است. دانشجویان در راه دانشگاه، در اتوبوس و مترو زمان زیادی را از دست می دهند و همیشه بهانه ی سخت بودن باز کردن کتاب دراین مکان ها را دارند. این بهانه تا قبل از اختراع کتاب صوتی، منطقی بود. اما با اختراع کتاب صوتی، دیگر این بهانه هم منطقی به نظر نمی آید. چرا که امروز  با داشتن یک تلفن همراه به راحتی می توان از کتاب های صوتی استفاده نمود.

علاوه بر دردسترس بودن این کتاب ها در هر زمان و مکان حتی مکان های عمومی، می توانید در هنگام انجام کارهای روزمره هم از گوش دادن به کتاب صوتی لذت ببرید.

شاید شما هم جزو کسانی باشید که دلتان بخواهد در حین انجام کارهای مختلف، کتاب هم بخوانید. شاید شما هم بخواهید درتاریکی کتاب بخوانید ولی تا بحال پاسخی برای این خواسته ی تان نیافته اید، اکنون زمان رسیدن به این خواسته تان است. با کتاب صوتی به راحتی می توانید به کار های خود در خانه مشغول باشید، آشپزی کنید، ظرف بشوئید، گرد گیری کنید و یا به انجام هرکار دیگری مشغول باشید  چون دست هایتان آزادند ولی به کتاب مورد علاقه تان هم گوش دهید. با گوش دادن به کتاب های مورد علاقه تان هم حس می کنید زمان سریع تر گذشته و هم چنین کارهایی که برایتان سخت است را به دلیل آرامشی که از شنیدن کتاب صوتی می گیرید، با علاقه بیشتری انجام می دهید.

از ویژگی های خیلی خوب کتاب صوتی یا به عبارت دیگر کتاب گویا ، قابلیت استفاده از آن در تاریکی است. معمولا بسیار پیش می آید که بخواهید در مکان تاریک کتاب بخواهید یا امتحان دارید و یا بخواهید آخر شب در تاریکی اتاقتان امتحان فردایتان را مرور کنید، ولی حقیقتا در نبود کتاب صوتی این کار امکان پذیر نیست. اگر کتاب های درسی تان را نیز بصورت صوتی در تلفن همراهتان خریداری کنید، به راحتی و حتی در تاریکی هم می توانید درس های خود را مرور کنید و برای امتحان فردا آماده شوید.

هزینه تولید کتاب های صوتی، نسبت به کتاب های چاپی خیلی کمتر است. این یک امر طبیعی است چون هزینه های زیادی برای کاغذ، چاپ، طراحی و ویراستاری صرف میشود. به طور خلاصه، مواد و انرژی زیادی برای تولید کتاب های چاپی صرف می شوند.

کتاب های معروف بسیاری در جهان به صورت صوتی تهیه شده اند. از جمله ی این کتاب ها می توان به کتاب های مختلف نویسنده و سخنران آمریکایی، آنتونی رابینز اشاره کرد. آنتونی را با لقب سلطان انگیزه می شناسند چرا که کتاب های او در زمینه موفقیت و انگیزش در زندگی، شهرت جهانی دارد. آنتونی رابینز زندگی سختی را پشت سر گذاشته است. او در جوانی  علاوه بر فقر و تنگ دستی، به دلیل چاقی مفرط خود مشکلات زیادی داشت. اما او هرگز دست از فکر کردن به رویاهای خوش خود برنداشت و همواره در ذهن خود به زندگی عالی در آینده می اندیشید. سرانجام او توانست با استفاده از شیوه های روانشناسی و تاثیر ذهن و افکار در زندگی خود، مشکل چاقی خود را هم برطرف نماید.

وی در زندگی خود سعی در کمک به افراد و سازمان های مختلف داشت. او می خواست تمام مردم موفقیت را خود معنا کنند به همین دلیل هرگز یک معنای کلی برای موفقیت ارائه نداد. او معتقد بود هر فرد همانطور که رویای متفاوتی با دیگری دارد، موفقیت نیز از دیدگاه دو شخص مختلف بطور یکسان معنا نمیشود. او سعی در یاد دادن این نکته بود که ابتدا بدانید ایده آل در زندگی شما چه چیزی است و برای رسیدن به آن قدم بردارید. طوری مصمم در این راه حرکت کنید که بدست آوردن موفقیت های کوچکتر در این راه، نه تنها شما را راضی نکند، بلکه شما را با قدرت بیشتری پیش به سوی آن ایده آل سوق دهد. گروه موفقیت بخشی توانسته کتاب پرسشهای کوآنتومی که یکی از معروفترین کتابهای آنتونی رابینز به شمار میرود را با صدای دلنشین استاد مسعود مرادی تبدیل به کتاب صوتی کند. برای شنیدن نمونه فایل کتاب صوتی پرسش های کوانتومی اینجا کلیک کنید . 

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید و مصمم تر در زندگی حرکت کنید، کتاب صوتی های نوشته آنتونی رابینز پیشنهاد بسیار خوبی است.

کتاب صوتی های نویسنده آمریکایی تبار، استرهیکس هم در حوزه قانون جذب ، موفقیت ، ثروت و روابط در برنامه های فروش کتاب صوتی و هم چنین سی دی ها و فایل ها، مانند کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود ، مجموعه قوانین جذب در روابط ، ثروت و قانون جذب و... طرفداران بسیار زیادی در کشورمان پیدا کرده است. استرهیکس هم همانند آنتونی رابینز، سخنان انگیزشی بسیاری را در نوشته هایش نگارش نموده است. در قانون جذب استرهیکس، شما هر چیزی که در اطرافتان به شما حس و حال خوبی را منتقل میکند را یادداشت کنید، سپس ذهن خود را به فکر دررابطه با آن موضوع مشغول کنید. حال باید به جذابیت  های آن موضوع بیندیشید. و بعد لازم است این احساس خوبی که در شما ایجاد شده را تعریف و تمجید نمایید تا این حس خوب در شما ماندگار شود. در سایت رویاهاتو بساز کلی کتاب صوتی از جمله  آنتونی رابینز و استرهیکس برای شما دوستداران کتاب مهیا شده که می توانید از آن ها استفاده کنید. پس دیگه بهونه ای برای دوری از کتاب  ندارید. 

برای مشاهده لیست کتاب های صوتی لطفا اینجا کلیک کنید . 

 

دوستان شما این مطالب را نیز مطالعه کرده اند :  

1- بخش هایی از کتاب چگونه بخواهید چگونه برسید 

2- زندگینامه استرهیکس 

3- پنج دزد خوشبختی 

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط